Köpeğim Evde Duvari Tirmaliyoe Yaliyor Neden???

frankpug

Duvari kazmaya calisiyor neden ???

11 CEVAP

kedilimadam

İmkanınız varsa kan ve idrar tahlili yaptırmanızı öneririm. Sadece duvarı tırmalıyor olsaydı belki fazla yalnız kaldığından belki yaşadığı ortamdaki herhangi bir şeyden duyduğu rahatsızlıktan ötürü psikolojik sebeple bunu yaptığını söyleyebilirdim. Ama duvarı yalıyor olması özellikle D vitamini, sodyum klorür ya da fosfor eksikliği gibi durumların habercisi olabilir. Bu nedenle öncelikli olarak kan testi yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

frankpug

kokluyor sonra aynı yerı tırmalıyor ama bır danısacam veterınere sagolun @kediliadam @nyssa kedi değil köpek

nyssa

tırmalama tahtası yok mu

ozlemckr

Bellada bazen düz duvarı kemirmeye çalışıyordu :)en son balkon mermerlerine takmıştı diş kaşıntısıdır bence cunku bıraz kemık ve kemirme ihtiyacını karsılayan oyuncaklarla atlattık biz durumu:)inş veterinerlik bisey değildir

Basakes

Benimki duvarı yedi direk, can sıkıntısı başka birşey değil. Kesfetiyse donusude yok

frankpug

yok

Tirmalama tahtasi mi @nyssa soru sahibinin evcili kedi degil ki:)

anfrenee

Benim kopegimde yapiyor veterinere sordugumda oraya onceden yemek sakladiginni ve bn etraftan hep sakladigi seyleri topladigim icin orada ariyor olabilcegini soyledi sizin de. Boyle olma ihtimali varmi :d
Bn jer yerden ekmek vs topluyorum yemiyor sakliyor :D

frankpug

ya her zaman yapmıyor arada yapıyor bir sürü oyuncağı var elime paçama taktı :) @ozlemckr duvarı kokluyor tırmalıyor aynı anda yalıyor

frankpug

haha cidden yemiş :) @basakes