Daha Önce İdrar Yolu Problemi Yaşayan Kısır Kedim İçin Mama

Bambikkk

Merhaba kedim kısır idrar yolunda taş oldu daha önce şu an sıkıntı yok ama tekrarlamaması için hangi mamayı tavsiye edersiniz ? Bi süre urinary kullandık veteriner normal mamaya geçebilirsiniz dedi

8 CEVAP

Bambikkk

Maalesef en iyi mamayı kullanıyorum diye düşünerek acana ve nd kullandım hep

Palyaco

Bu iş mamayla çözülmez haftada 3 kere kedi çorbası yada soslu Felix mamayı yarım su bardagiyla karıştırın kedi çorbası oluyor birde bio.petaktive urinary tablet 30 gün boyunca ezip kedi çorbası karıştırıp verin bakın birdaha oluyormu kesin sonuç kedi çorbaları pahalı malum o yüzden Felix sosluyu yazdım su ekleyince güzel oluyor çorba gibi

Gamzecs

bence tekrar hekiminizden tavsiye alın

Bambikkk

Maalesef pek güvenemiyorum proplan royal caninden başka mama bilmiyorlar

dilanbulent

Daha önce hangi markayı kullandınız da sıkıntı oluşturdu merak ettim yazabilir misiniz

Fistikpasa

İdrar yollarında taş yaşayan bir kedi hayatı boyunca urinary mama ile beslenmelidir aksi halde tekrar sıkıntı yaşarsınız

dilanbulent

Evet o mamaların özellikle idrar yolu şikayetleri çok fazla :) Kendini içerik profesörü ilan edenlerin yanlış yönlendirmelerine kanabiliyor çoğu insan. Hills veya Royal Canin tavsiye edebilirim. Ama şunu da unutmamak lazım hiçbir mamanın yüzde 100 garantisi olamaz ne yazık ki. Yine de ND, Acana, Brit Care gibi markalarla kıyasladığımızda bu Hills RoyalCanin Proplan gibi markaların şikayet oranları çok daha az. Ama içerik profesörlerine sorsanız gömerler bunları :D Bu markalar boş yere dünyada en çok kullanılan markalar değiller... Çok geçmiş olsun.

Bambikkk

Çok teşekkür ederim. Burada neredeyse tüm mama yorumlarını okudum her mamada olumsuz şeyler yazanlar var en iyisi farklı mamaları dönüşümlü kullanmak