Kalp Büyümesi Sorunu

irmtnc3

Bu kalp büyümesi sorununu yaşayan var mı Psikolojik olarak beslenme egzersiz vs olarak nasıl bir yol izliyorsunuz şimdiden teşekkürler

10 CEVAP

Rosier4

Kedimi kısırlaştırana kadar her şey normaldi kısırlaştırdık eve geldi ilk 1-2 gün kalp atışı biraz hızlıydı veterinere götürdüm muayene etti çok hızlı değil normal dedi eve yolladı daha sonra solunumu çok daha hızlı atmaya başladı yine veterinere götürdüm kalp hastası olduğunu düşünüyorum doğuştan kardiyoloji uzmanının görmesi lazım durumu ciddi dedi bulunduğun şehirde böyle biri olmadığı için bizi Ankara Vtm Hastanesine yolladı bizimle Erdi Bey ilgilendi orada tedavi oldu 2-3 gün doğuştan kalp hastasıymış kısırlaştırınca anestezi hastalığı tekiklemiş kaldıramamış o şekilde ortaya çıktı kısırlaştırmasaydık da o halleri yine olacakmış zaten ordan gelince normale döndü solunum oksijen vs verdiler ordan aldığımız günden beri her gün hap veriyoruz düzenli.Solunumu çok hızlıydı nefes alamıyordu kedim göğüs ve karın inip şişiyodu derin derin biz bu şekilde anladık hemen veterinere götürdük ciddiye almasaydık şuan aramızda bile olmayabilirdi böyle şüpheniz varsa eğer hemen veterinere gidin.

Rosier4

Benim kedim kalp hastası kısırlaştırdıktan sonra ortaya çıktı doğuştan olduğunu söyledi bulunduğum ildeki veterinerler anlayamadı durumu ankara vtm hastanesinde uzman veterinerler muayene etti teşhis koydu orada tedavi oldu her gün kan sulandırıcı ve tansiyon hapı yutuyor.Beslenme için nd mama kullanıyoruz özel bir mama kullanmıyoruz veteriner mamanız kaliteli değiştirmenize gerek yok dedi kaliteli mama kullanmanız yeter dedi bize.Kendim oynatıp yormuyorum kendi haline bırakın dedi oyuncaklarını odasına koyuyorum kendi oynamak istediği zaman kendi kendine oynuyor ben topu sağa sola fırlatıp kendim yormuyorum bize bu şekilde söylendi veterinerin söylediklerine uyuyorum çok şükür bir sıkıntımız yok umarım faydası olur söylediklerimin geçmiş olsun

Rosier4

Bir şeylere baktılar makinalara soktular ama isimlerini bilmiyorum ya yalan olmasın şimdi.

Kalp büyümesi tanısı için önce göğüs röntgeni çekilir. Rontgende şüpheli boyut düşünülürse diğer tetkikler yapılır. Kalp büyümesinin kesin bir tedavisi yok diye biliyorum. Kaliteli mamalar kan sulandiricilar ve sakin bir hayat tavsiye ediyorlar.

Miniss

Merhabalar teşhis nasil kondj ,belirtileri nasildi kendinizde

irmtnc3

Kedimin değil köpeğim belirtmeyi unutmuşum Yürüyüş yaparken tıkanması sayesinde fark ettik ve göğüs kısmı hafif şişmeye başladı Röntgenle bakıldı detay için yarın EKG bakılacak tedavisi olmaması beni çok üzüyor ama yapılabilecek bir şey yok maalaesef:(

Rosier4

Umutsuz olmayın kesin bir tedavisi bende yok diye biliyorum ama kan sulandırıcı ve tansiyon hapını düzenli kullanırsanız en aza indirebilirsiniz hastalığını bide çok yormamaya çalışın kendi haline bırakın sağa sola koşturmayın kendi koşmak isterse koşsun size de eğer bu hapları verirlerse tabi.

irmtnc3

Teşekkür ederim ECK vs bakıldı mı

irmtnc3

🙏🏻🙏🏻🙏🏻