Erkek Kedi Kısırlaştırma Sonrası Korse?

KremTheCat

Merhaba. 7 aylık olan erkek kedim için 1 yaşında kısırlaştırma operasyonu düşünüyorum. Elizabeth yakalık takmıyor maalesef. Dişi kediler için kıyafetler gördüm fakat erkek kediler için olmadığı söylendi. O bölgeyi kapatmıyor. Erkek kedi için operasyon sonrası kıyafet önerisi olan var mı? O bölgeyi kapatacak ama tuvaletini yapmasına da engel olmayacak. Mümkün mü bilmiyorum açıkçası :)

8 CEVAP

kısırlaştırma operasyonu için bir şey gerekmiyor genelde gerek olacağını sanmıyorum. çok yüksek mesafeye zıplamasa yeterli dikişleri için. gerekirse yumuşak yakalıklardan alırsınız öncesinde. https://www.********.com/cav-cav-pet-store/koruyucu-elizabeth-yakalik-ayarlanabilir-ve-yikanabilir-sma ll-p-124927389/yorumlar?boutiqueId=61&merchantId=413045 şunun gibi boşluk bıraktım silinmez umarım

LilaMiaLuna

Genelde erkek kedilerde pek yakalık veya kıyafete ihtiyaç duyulmaz

martuyl

Evet yakaliga gerek duyulmuyor. Hatta narkozun etkisi gecer gecmez normal hayatlarina donuyorlar :)

KimJeongguk

Erkek kedilerde yakalığa korseye kıyafete gerek yok. Ameliyatlı bölgeye dikiş atılmadığı için yalamasında hiçbir sakınca yok.

Minminik

Bizim yaramaz taktiysa inanin sizinkide takar vet yalamamasi icin 3 gun taktirdi bize
Narkoz etkisi gecince ertesi gun kendi kendine yakaligi cikartacak kadar manyak kedim sonra alisti ve hic zorlanmadik

dd13

Benim kedime de yakalık takılmıştı. Kendisi hem veterinerde kalmaktan hem de ameliyattan dolayı iyice agresifleşmişti diye düşünüyorum, sürekli yarayı yalayıp biraz tahriş etmişti. 3 gün yakalık taktık. O yüzden erkek kediye takılmaz cümlesi kesin bir kural teşkil etmiyor. Belki yumuşak olan yakalıklardan alabilirsiniz

HaydutveNazli

Biz direkt eve getirdik hiç problem olmadı yakalık korse vs kullanmadık veterinerlerimiz bu konuda çok iyi

KremTheCat

Herkese teşekkürler arkadaşlar.