İç Parazit İğnesi Kesin Etki Gösterir Mi?

Tuanabk

Kedim de tenya isimli bir parazit vardi yumurtalarını ve bir kere de o paraziti görmüstüm veterinere götürdüm ve aşı yaptırdım ama sanırım dışkısında o parazitleri görmem gerekiyordu atması gerekiyordu fakat hiç görmedim aşı etkisini göstermemiş olabilir mi ya da daha anca mı etki eder gideli 1 gün oldu çünkü

1 CEVAP

aslihan_e

Birkaç saat içinde etki etmesi gerek, ilk yaptığı kakada görürsünüz genelde. Veterinerden Caniverm gibi bir hap alıp yuttursanız daha iyi olur. Hapın etken maddeleri çeşitli olduğu için daha fazla çeşitteki parazite etki eder. Tenya dersiniz farklı bir çeşit parazitin yavrusu çıkar mesela. Hem de birden fazla etken madde birleşince parazitler üzerinde daha güçlü etki gösteriyorlarmış. Tenya olduğu kesinse de eczaneden Yomesan alıp yetişkin kedi ise yarım hap verebilirsiniz. Tenya'da çok etkilidir, etken maddesi kediler için güvenilirdir. Bulamazsanız Andazol 200 mg da alabilirsiniz o da çok etkili ama yetişkin kediye yarımdan fazla vermeyin. Ne olursa olsun mutlaka 3 hafta sonra yeniden uygulama yapılması gerek yoksa yumurtalardan geri çoğalırlar.