Kedimin Kakasinda Kaka Var

Miapoy

Kedim ishal ikidir kakasinda kan var sorun ne olabilir kan disinda farkli belirti yok

20 CEVAP

Fistikpasa

Lütfen kedi bakımı beslenmesi konusunda yeniyseniz bile artık google denen bir şey var araştırın alacağınız mamayı. Marketten evinizdeki kediye mama alınmaz. Ben marketten ancak dışardayken kötü halde bir kedi gördüysem ve çantamda mama taşımıyorsam alır veririm sokak kedisine. O da yine whiskas olmaz. Daha bilinçli olalım artık.Geçmiş olsun.

Fistikpasa

Lütfen kedi bakımı beslenmesi konusunda yeniyseniz bile artık google denen bir şey var araştırın alacağınız mamayı. Marketten evinizdeki kediye mama alınmaz. Ben marketten ancak dışardayken kötü halde bir kedi gördüysem ve çantamda mama taşımıyorsam alır veririm sokak kedisine. O da yine whiskas olmaz. Daha bilinçli olalım artık.Geçmiş olsun.

Cemalchief

Evet yinede veteriner bakmasi lazim, bende proplandan nd ye gecerken bu sorun olmustu, ishal kanlı gelebilir dedi veteriner, diger bir durum ic parazit

Cennet29

Mrb kanlı ishal iç parazitten kaynaklı olabilir. Birde kötü mama kullanımından. İç parazitini düzenli olarak 2 ayda bir yaptırın. Whiskas tam bir kedi düşmanı mama. Friskies de iyi bir mama değil içinde şeker var ve kedilerin dişlerini çürütüyor bir süre sonra. Şuan ilk yapacağınız şey acilen veterinere gitmek ama yapamıyorsanız veterinerden probiyotik toz alıp kullanın ve mamanızı değişin. İmkanınız varsa proplan mama almanız güzel olurdu cünkü ishal yapmayan bir mama.
Size çok pahalı olmayan bir kaç mama önerisi
° Bonacibo(felicianın aynısı ama daha uygun)
° Sanabelle
° Mystic
° La vital
° Optimeal
Not: Eğer kedilerimizi iyi beslemezsek zamanla türlü türlü hastalıkları çıkıyor ve cok daha pahalıya mal oluyor tedavileri. En kötüsü de kedinizin acı çekmesi ve sizinde bu süreçlerde maddi manevi yıpranmanız olur. Kaç tane insan tanıdım kedisine kocaman kedi evi, kulesi bir sürü pahalı oyuncak alan cam yatağı alan ama kedisini berbat mamalarla besleyen. Biraz bilinçlenmeliyiz en önemlisi iyi beslenmesi iyi mama seçimi. Burda çoğu kişinin parası yok aslında ☺️herkes kendi boğazından kısıyor, taksitle alıyor, veterinere borç yazdırıyor. Bende elime geçen parayı mamaya harcıyorum yetmediği yerde borç yapıyorum. Kedim oldugundan beri borcum bitmedi ama feda olsun. Keşke hayvan bakmak bu kdr maliyetli olmasa 💔

Cennet29

Eğer maddi durumunuz yerindeyse:
° Hills
° Proplan
° Advance
° Royal canin
° Nd
° Exclusion
° Acana
° Orijen