Kedimin Konjonktiviti Geçmiyor

fistik-pati

Kedimin gözünde yaklaşık 3-4 aydır kahverengi akıntı var. 2 veterinere gösterdik. Konjonktivit olmuş denildi. Gözlerinin içi kızarıyor. Bir süre Zigomot, Genta kullandık veteriner önerisiyle. Şimdi ise Oculisol ve Neokort kullanıyoruz. Ayrıca yine veteriner önerisiyle 1 aylık probiyotik takviyesine başladık şu anda 3. haftadayız, bağışıklık güçlendirici de alıyor. ilaçlar pek etki etmeyince mamasını da değiştirdik. 2 aydır Hills z/d alerji mamasını kullanıyoruz. Gerçekten hiçbir değişiklik göremiyorum. Sabah akşam Dr. Animal ile de siliyoruz ama yine oluyor. Kumunu da bentonitten bastet premium'a geçirdim tozdan alerji olabilir belki diye. Gerçekten artık ne yapsam bilemiyorum ama çok üzülüyorum bu durumu yaşayanlarınız var mı acaba?

2 CEVAP

Her kedide olabilecek bir akıntı gibi görünüyor fotograftan. Kendisi de temizleyebilir bu kadarcığını sanki. Farklı olarak çaylı pamukla silebilirsiniz gözünü ya da cyristalin kullanabilirsiniz dr animal gibi o da. ama dediğim gibi (bizim evde 5 kedi var) fotograf sıkıntılı gibi görünmüyor. Icinizi ferah tutun, bebisi de biraz rahat bırakın ☺. Kızarıklık, şişlik oluşursa o zaman sıkıntı. Kumunu zaten değiştirmişsiniz. Kum temizliğine de dikkat ediyorsanız sorun yok gibi görünüyor. Evi çok dezenfekte ediyorsanız çamaşır suyuna vs alerjisi olabilir buarada 😅