Merhaba Royal Canin, Orijen Ve Nd Önerdi Bize Veterinerimiz Sizce Hangisi ?

Sizce içerik olarak hangisi daha kaliteli ve sağlıklı

14 CEVAP

MrCaju

Hangisinin sağlıklı olduğundan ziyade, hangisi daha faydalı diye bakmalıyız aslında olaya. Çünkü her içerik ve marka mama her cana aynı etkiyi göstermediği gibi size bizatihi yakın zamanda başıma geleni kısaca aktarayım. 10 aylık kısırlaştırılmış erkek kedime petline somonlu üründen hilss kısırlaştırılmış ton balıklı marka mamaya geçiş yaptım.
Yine 10 aylık hamile kedim için de petline kitten tavuklu manadan hilss kitten tavuklu mamaya geçiş yaptım.
Bir aylık deneyimlerim sonrası tecrübelerim; hamile kedime oldukca faydalı oldu. Mamayı severek yiyiyor, tüy dökümü hamile olmasına ve mevsim geçisi olmasına rağmen sıfıra yakın... Fakat erkek kedim için aynısıni söyleyemem... Zira mamaya bağlı iki günlük kabızlıktan sonra (tedavi süreci devam ediyor) bağırsaklarında çatlak oldu.
Kısaca markası da icerigi de malesef yavrularda farklı etki gösterdiğinden tavsiyelerden ziyade, bizatihi tecrübe edip ve en azından zararını görmediğiniz nama da istikrar sağlamakta fayda var. Selamlar.

KimJeongguk

  1. Orijen

  2. N&D

  3. Royal Canin
    olarak sıralayabilirim size.

Cemalchief

Brit care yazmayın şikayet oranı en fazla olan mamadır, ozellikle kedilerin cogunda ishal yapr, benim kedim 1 tane (adet) kucucuk yedi ishal oldu…

LilaMiaLuna

Orijen

Çok geçmiş olsun öncelikle doğru söylüyorsunuz kediden kediye değişiyordur. Ama içerik olarak en doğalından denemeye başlamak lazım diye düşünüyorum. Görüşlerimizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim.

Okan3439

Ham madde kalitesi et içeriği vs her anlamda orijen daha iyi burda ama küçük ve orta ırk kedilere pek yaramayabiliyor denemek lazım.

Emirrckr

Deneyerek bulacaksınız,
Önerilen tüm mamalar içerik olarak iyi,
Sıralarsakta özellikle Orijen'in açık ara en iyisi olduğu bir gerçek.
Yine Orijen'in hemen arkasından da N&D.
Royal Canin hakkında hiç kullanmadığımız için deneyimim yok fazla fikir sahibi de değilim ama kötü bir mama değil.
Deneyerek bulacaksınız dememin sebebi her kedinin damak zevki,lezzet anlayışı farklı olabiliyor aynı zamanda kedinize iyi gelip gelmeyeceği de önemli.
Hangi markaya bakarsanız bakın mutlaka şikayetler görürsünüz,
Birinin kedisinde tüy döker birinin kedisinde ishale yol açar vs.
Bunlar çeşitli istisnalar sürekli.

Biz Orijen ve N&D'yi tecrübe ettik.
İkisinde de asla bir problem yaşamadık ama N&D'yi biraz daha iştahlı yedikleri için şu an N&D ile devam ediyoruz ve memnunuz.
Kedimizin gelişimi ve kilosu da gayet güzel ilerliyor.

Üçü de çok iyi ama biz hiils'te karar kıldık.

stellabennett

hangisinin kedinize yarayacağına bağlı ama tek tek denemek de kedi için zorlayıcı olur bence N&D markasının düşük tahıllı olanlarından kullanmak iyi bir seçim olabilir

dd13

Biz royal canin kullanıyoruz ama kaliteli yaş mamalarla da her hafta desteklemeye çalışıyorum

Royal Canin
Hiils
Bozita
Ve Proplan ama hiils de çok güzel deneyin mutlaka

Orijen ve nd üst seviye bol proteinli mamalar. Fakat ölçülü vermek gerekir zira bol proteinden çok fazla tüketmeleri de kendileri için sakıncalı.

Royal canin bu kiyaslamada en dandik mama olarak öne çıkıyor. Şayet tercihiniz o doğrultuda olacaksa bunun yerine sanabelle, bozita, brit care gibi seçenekleri düşünmenizi öneririm.

Orijen ve nd üst seviye bol proteinli mamalar. Fakat ölçülü vermek gerekir zira bol proteinden çok fazla tüketmeleri de kendileri için sakıncalı.

Royal canin bu kiyaslamada en dandik mama olarak öne çıkıyor. Şayet tercihiniz o doğrultuda olacaksa bunun yerine sanabelle, bozita, brit care gibi seçenekleri düşünmenizi öneririm.

Brit Care kusmaya sebep oluyor çoğunlukla siz Bozita ve Hiilsi bir deneyin