Alerji Olup Kaşıyarak Bacağını Yara Yapan Kedime Hangi Hipoalerjenik Mamayı Önerirsiniz?

Neslihannd

Kedim Chincilla cinsi(uzun tüylü) ve 1.5 yaşında, uzun süredir Proplan somonlu yetişkin mamayı kullanıyorduk . Kedimde kaşınma ve kaşımaktan kaynaklı deride açılmalar yaralar meydana geldi.Veteriner alerji olmuş bu yüzden hipoalerjenik mama kullanmalısın dedi.İnternette satılan sadece BritCare ve Felicia var, diğer türlü markalar Veteriner serisi olduğundan sitelerde yok.Benim gibi durum yaşayıpta mamasını değiştiren ve fayda gören biri varsa öneri bekliyorum.Çok teşekkür ederim.

4 CEVAP

GeceFanzini

Virbac veya Hill's Dermatolojik mamalarını tavsiye ederim. Sadece veterinerlerden temin edebilirsiniz.

huqi

İnternette satılan hipoalerjenik mamalar işe yaramaz. Veteriner'den almalısınız. Hill's z/d, vet life ya da virbac tavsiye ederim. Ayrıca bu mama'dan başka bir şey vermemeniz gerekiyor ve kaşıntısı içinde klinikte antihistaminik iğne vurdurmalısınız. Royal canin anaalerjenik mama var asla almayın bu mamayı kedimi mahvetti kusturuyor, mama ziyan olmasın diye diğer kedime verdim o da kustu param çöp oldu.

Ozlemcakil

Çok geçmiş olsun ben petlebiden brit vet serisi somonlu hipoallerjenik aldim 3 ayimiz bitti mama ile memnunuz
icerigini okuyarak begenerek aldim kizim da begendi , brit icin ishal yapiyor diyorlardi ama benim kizlarim zaten kabiz megakolona giden bagirsak yapilari oldugu icin ben bayilarak aldim biz de bile biraz yumusama yapti birkac gunde gecis yaptik.kizimin tuyleri ipek gbi yaralari gecti ben memnunum, bubarada kizimin yuksek proteine ve tavuga alerjisi var

Mamanızın içeriğine bakın. Çoğunlukta kanatlı ürünler ya da tavuk bulunmasına rağmen "somonlu" "sığırlı" etiketleri kullanılıyor ama içinde başka bi sürü dokunacak ürün bulunuyor. Bizim cocuklarda tavuk içerikli mama tukettiklerinde bacak bölgelerinde lezyonlar oluşuyordu. Sizinkinin alerjisi tam olarak nasıl bilemiyorum tabi ama biz monoprotein olma özelliğinden dolayi Exclusion mama tercih ediyoruz ve memnunuz. Hipoalerjenik mama bulana kadar deneyebilirsiniz belki. Buarada eğer kullandığınız kum bentonit ise pelete geçmenizi de öneririm. Çok geçmiş olsun 🙏🏻