Arka Pati Tırnak

dudukiz

Kedimin arka pati tırnakları hiç kesmedim gerekiyor mu

6 CEVAP

Size ya da hayvana bir rahatsizlik oluşturmadığı sürece gerek yok. Ama kesmek isterseniz kesebilirsiniz tabii.

ZeroSix

Çok uzamadığı sürece sıkıntı yok.

dilanbulent

Arka tırnaklar aynı bizim ayak tırnaklarımız gibi geç uzuyorlar. Çok uzayıp kedimi rahatsız edince kesiyorum anca. Ama ön tırnakları mecbur kesiyorum çok sivrileşiyorlar hem bana zarar veriyor hem de eşyalara.

stellabennett

çok fazla uzayıp içe doğru kıvrılmış gibiyse kesebilirsiniz

dd13

Kesmeniz gerekir, zamanla içeri kıvrılıp yastık gibi olan kısımlara batma ihtimali oluyormuş

Size ya da hayvana bir rahatsizlik oluşturmadığı sürece gerek yok. Ama kesmek isterseniz kesebilirsiniz tabii.