Hamile Kedide Davranış Değişiklikleri

aytunccc123

Sokakta besleme yapıyoruz yakalayamadigimiz için kisirlastiramadigimiz kedimiz gebe ve son haftalarında tahminimizce
Yanında bir yavrusu da var geçen yazdan kalma yani artık yaşına yaklaşıyor ama sürekli iç içe oldular beraber yaşadılar son zamanlarda annesi artık uzaklastiriyordu tıslayip pati atardı iki üç gündür her şey değişti o agresif kedi gitti yerine uysal sevecen bir kedi geldi sürekli bize sürtunuyor miyavlayarak o eski yavrusunu yanına cagiriyor yaliyor
Yavru bile şaşkın annesinin bu davranışlarına son olarak sorum şu olacak yavru dişi ve kısır annenin doğumu güvenli alanda gerçekleşsin diye apartman içine alacağız yavru da ara ara girecek elbet herhangi bi sorun oluşur mu kıskanma kardeslerine saldırma gibisinden?

2 CEVAP

doğumdan sonra anne dışında başka bir kediyi yaklaştırmamanızı tavsiye ederim. Anneyi kıskanacağını sanmamakla birlikte annenin eski yavrusuna saldırması çok olası doğumdan sonra. Öyle böyle bir saldırmaktan bahsetmiyorum bu arada. Eski yavruyu sahiplendirmeyi deneyebilirsiniz. belli ki yaşına yaklaşıyor ve kısır. Ev için ideal bir dişi kedi.

Emirrckr

Annelik içgüdüsü sağlayan hormon salınımı başlamış demek ki :)
Sanırım bu yüzden tekrardan yavrusu olarak görüyor.
Yalnız dikkat edin yine de,
Elbette anne gerektiğinde korur,saldırır ama yavrular çok küçükken fazla buluşturmayın.
Birde bilmiyorum olur mu ama annesi bu kadar iyi davranıyorsa yavru emmeye bile kalkabilir kardeşlerinden görüp.
Onu mutlaka engelleyin mesela.