Kısırlaştırma Sonrası Şişlik Normal Mi

Fistikpasa

Kedim dün kısırlaştırma ameliyatı oldu bugün dikiş yerinde hafif şişlik farkettim normal mi? Bide bugün hiç tuvaletini yapmadı dün eve getirdiğimizde 4 kere işedi kumuna, kusmadı hiç.

2 CEVAP

cat_expert

Şişlik normaldir hatta o şişlik yara iyileştikten sonra yarım ceviz büyüklüğünde 1-2 ay daha kalır deri altı dikişler kaynaklı olarak sonra zamanla azalır ve yok olur.

Anestezi etkisi nedeniyle bağırsak hareketleri yavaşladığından ilk gün kaka yapmayabilir bir de aç bırakıldığı için operasyon öncesi normal bir durum. Çişini yapması ve kusmaması da güzel.

Geçmiş olsun.

Fistikpasa

Teşekkür ederim cevap için yarın kontrolü var umarım en hızlı şekilde toparlar.