Kediye Hangi Sudan Verilmeli?

Zxhrlast0x

Arkadaşlar ben kedime bazen Çeşme bazende kaynatıp veriyorum içme suyu yani ama içinde dip kalıyor böyle beyaz beyaz oluyor ya Azerbaycanda yaşadığım İÇİN Türkçesini bilmiyorum. Market suyu versem olur mu acaba? Biz normalde öyle içiyoruz zaten kendi içtiğimiz suyu versek??

4 CEVAP

Fistikpasa

Zaten kedilere asla çeşme suyu verilmez, idrar yollarında taş oluşumunu tetikler. Eğer yaşadığımız bölgede kendimiz çeşme suyunu içemiyorsak evcil hayvanlarımıza da içirmemeliyiz.

içme suyu verin çeşme suyu zararlı evet. olacağı varsa maalesef zaten hastalanıyorlar ama tedbir almak zorundayız hatta ph ı 6.2-6.5 aralığında bulursanız daha iyi deniyor.

CakilYavrukus

Kedi su pınarı alarak paket sulardan verin. Değişimi göreceksiniz. Çeşme suyu kendiniz içmezken kediye verenleri anlamıyorum.

Alfaaaa

Hazır sulardan tercih edin bence en iyi değere sahip olana bakıp onlardan alın eğer imkanınız yoksa da evde çeşme suyunu kaynatıp bekletin o sudan verin. En azından direkt çeşme suyu vermekten iyidir.