Kedi Issırması

Erkek arkadaşımın dişi kedisi ıssırmasını nasıl çözeceğiz bilmiyorum sadece beni değil herkese yapıyor ısssırıp kaçıyor hayır dedik olmadı,ceza verdik olmadı ne yapacağız bilmiyorum

6 CEVAP

ursaminor

@hayvanlarindostu
patronluk mu? ahahahha ahahah kediye? patronluk?? ilahi... hiç güleceğim yoktu gece gece :D

6 aylık kedi oyun oynuyordur o kafasına göre...
Isırma öncesi, sırası, sonrası dikkatini dağıtın. Isırdığında sertçe hayır deyip bir süre ilgilenmeyin. Tavır aldığınızı bilsin. Isırmadığında ise güzel sözler söyleyip sevin ve hatta ödül maması verin ki uysal olmak iyi bir şeymiş karşılığında bir sürü sevgi ve ödül maması alıyorum diye kafasına yerleşsin.
Kediler cezanın nedenini tam olarak anlamadıkların ceza bazlı eğitim pek işe yaramıyor (aslında köpekte de bence tercih edilmemeli) Yani siz ona bağırdığınızda hangi konuda neden olduğu korelasyonunu yapamıyorlar. Sadece bana neden bağırıp kötü davranıyorlar :( diye düşünüyorlar. Tabi bu olay anı dışında. Örneğin vazoyu düşürürmek için iterken sertçe hayır derseniz o zaman bilir. Heee tamam o zaman ben siz evde yokken şeyederim onu der :D

Ama unutmayın, kediler köpek değildir. Patronluk onlara sökmez. İnat ederler yıllar geçse bile o dönem yasak olan şeyi yine yaparlar. :D

aleyn

kaç yaşında kedi..

Roza23

Isırma olayı genelde oyun istediğinde veya kendisi oynamak istemezken insanların zorla sevmeye çalışmasından vs kaynaklı oluyor. En iyisi o gelince bi topa falan ilgisini yönlendirerek oynatmak ve istemediği zaman da rahatsiz etmemek

6 aylık

nasıl bir ceza verdiğinize yada patronluğunuzu ne kadar belli ettiğinizede bağlı

Teşekkürler