Doğum Yapan Anne Kedi

Melissu

Merhaba, geçen günlerde sokakta beslediğimiz hamile bir kedi kapımızın önünde doğum yaptı. Hava soğuk olduğu için kediyi eve aldık. Anne kedi ne kendisini ne de yavrularını yalamıyor ve hasta gibiler. Ve anne kedinin sütü az ile yok arası. Bu kedi için ne yapabilirim?

3 CEVAP

Fistikpasa

Yavruları yavru kedi süt tozu ile besleyin şırınga ile, beslenmezlerse ölürler. Asla normal süt vermeyin. Aynı şekilde anne kediye de yavru kedi süt tozu ile hazırladığınız sütten verebilirsiniz süt yapar. Haşlanmış tavuk göğsü, ciğer vs de verebilirsiniz. Yavruları da elinizden geldiğince sıcak tutmaya çalışın. Aklıma gelenler bunlar umarım kurtulurlar, onları eve aldığınız için de bir hayvansever olarak teşekkür ederim🙏🏼

Ozlemcakil

Evet anneye yavru kedi mamasi ve haslanmis tavuk gogsu hafif sulu iyi gelecdktir asla normal sut vermeyin bebekler icin satilan karisimlar var sitede ama annenin sutunun gelmesi işe yarayacaktir diye düşünüyorum

huqi

Kaliteli bir süt tozu alıp hem yavrulara hem de anneye verebilirsiniz. Bir de anne kediye yavru kedi maması verin, kaliteli besleyin. Yavruları mecburen süt tozu ile besleyeceksiniz. Bir kaç gün bu şekilde gözlem yapın eğer hâlâ beslemiyorsa bebeklerini yavruları büyürlerse eğer sahiplendirmeniz en doğrusu. Anneyi de kısırlaştırırsınız, maalesef birçok sokak hayvanı bunları çekiyor😔
Kısırlaştırmak çok önemli. Benim de aynısı başıma geldi ama eve alamadım ailem izin vermiyor zaten anne kedi yabaniydi yoksa doğum yapmadan kısırlaştırırdım da bunu çekmezdi hayvan. 3 tane yavru doğurdu sütü yok diye sürekli yavrularını başka yerlere atıyordu, 1 tanesi kayboldu 1 tanesi hipotermi den öldü 1 ini kurtarabildik güzel bi yuvaya sahiplemdirdiö. Siz kendi kediniz içinde dikkat edin hastalık bulaşmasın, umarım karma aşısı vardır kedinizin.