Bombay Cinsi Kedilerin Beslenmesi İçin Özel Bir Mama Var Mı?

JIJOCAN

Şuan 11 aylık kısırlaştırdım, çok hareketli ve henüz kısır değil diye kilo almıyor sanıyordum ama kısırlaştırdıktan sonra da hiçbir değişim olmadı.
oldukça zayıf ve boyu da uzun ve biraz daha kilo alsın istiyorum. Bu cins için firki olan var mı?
Evde 3,5 yaşında 1 tekir kedim daha var ve onun kilosu gayet yerinde.

2 CEVAP

kedilimadam

Benim de 9,5 aylık bir erkek bombay kedim var, 3,5 ay kadar önce kısırlaştırdım. Ama kısır kedi mamasına geçmedim. Özellikle yaşını doldurana kadar n&d tahılsız kitten mama ile beslemeye devam edeceğim. Benim kedimin de boyu oldukça uzun ama zayıf da değil. Ben kuru mamanın yanında gün aşırı schesir yaş mama veriyorum 1er kutu olmak üzere. Ayrıca yaş mama vermediğim günlerde de ev yapımı yoğurt veriyorum.Bunun dışında dr clauders'ın maltını veriyorum gün aşırı. Maşallah gayet sağlıklı.Kitten mama kullanmak sizin için zor olacaksa (3,5 yaşındaki kedinizi düşünerek söylüyorum) yine n&d nin portakallı balıklı serisini deneyebilirsiniz. Ama mutlak suretle iyi bir yaş mama ile beslenmesini desteklemenizi öneriyorum.

JIJOCAN

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum