Üçüncü Kedi Nasıl Adapte Edilir?

Merhaba,

Benim 3 yaşında erkek British Shorthair'im var ve kendisi çok sakin olmakla beraber uysal. Bu yüzden ikinci kedi olan 8 aylık dişi British Shorthair sahiplendim ve ayrılmaz ikili oldular. Geçtiğimiz hafta ise 3 yaşında dişi Nebelung sahiplendim fakat kendisi çok sevgi dolu olmasına rağmen diğer kedilerime saldırıp korkutuyor ve odadan çıkmıyorlar. Şu an kendisini başka odaya kapattım ve ara ara girip ilgileniyorum. 1 hafta orada tutup çıkarmayı düşünüyorum fakat düzelecek mi emin değilim. Bu konuda kesin sonuç için ne yapabilirim?

4 CEVAP

Sunshinelight

Çok ilginç, biraz asabiymiş arkadaş :) Umarim yakın bir zamanda alışırlar.

SansaGece

Aslında iki kediyi alıştırmak ile üçüncü kediyi alıştırmak neredeyse aynı şey. Hepsinin tırnakları kesili olsun gözünüzün önünde olsunlar yeter. Tabi ki tartışmalar olacak ama elbet birinin üstünlüğü evde kabul edilecek. Siz gergin olmayın bunu hissetmeleri işleri bir nebze zorlaştırıyor. Daha sonra doğaları gereği kabulleniyorlar. Ama ayrı tutmak kesinlikle bir çözüm değil. Biraz sabretmek gerekiyor.

Sunshinelight

Merhabalar 1 hafta orada tutarsanız davranışlarında herhangi bir düzelme olmayacaktır muhtemelen.ben 3 kedimde de gelişine bıraktım yaklaşık 10 günde alıştılar ilk başta oyun oynadılar sonra bir daha kavga olmadı

Evet ikinci kedim için öyle yapmıştım ve alışmışlardı fakat üçüncü kedim ile bunu yaptığımda onlara saldırıyor ve yemek yedirmeyip su içirmiyor.