Karma Aşı Yerini Kaşıma

batutrx

Merhaba,

2.5 aylık kedim bugün ilk karma aşısını oldu. Su içme, mama yeme konusunda bir sorunumuz yok. Hafif ateş ve halsizlik var. Ancak ayağa kalktığında devamlı yalayıp, kaşıyor. Acaba bir sorun yaratır mı? Veterinerimiz aşı yerinde bezelenme olabilir elinizle ovun dedi fakat ellediğimde canı acıyor veya korkuyor anlayamadım. İğne olurken çok korktu.

6 CEVAP

batutrx

Sırtına dokundugum an dişini elime değdirip miyavliyor bıcırık 😃

batutrx

Ekstra olarak nefes alışverişi eskisine göre hızlandı gibi geldi.

Mirabonibon

2.5 aylık kedi çok küçük değil mi nasıl karma aşı olabiliyor daha çok erken diye biliyorum 2.5 aylık kedinin şu an annesinin yanında hala süt içiyor olması gerekiyor?

Mirabonibon

Araştırdım olabiliyormuş şaşırdım bilmiyordum karma ağır bir aşıdır bize veteriner kusma, halsizlik gibi şikayetleriniz olabilir 24 saati geçerse getirin demişti ama sizinki 2.5 aylık daha çok küçük veterineri arayıp sorabilirsiniz haber verin en azından ve mutlaka gözlemleyin tüyü kadar ömrü olsunn

batutrx

Sanırım 60-75 günlükken yapılabiliyormuş. Sütten kesilme olayında ise sahiplenmeden önce sütten kesildigini ve kuru mamaya başlandığını öğrendim. Çok araştırma yapmadan, çevremdekilerin öneriyle sahiplendiğim için pek bilgi sahibi değildim. Bilseydim 2 aylıkken sahiplenmezdim. Gelişimini veterinerimiz ile kontrol ediyoruz surekli

batutrx

Çok teşekkür ederim