Tüy Dökümü İçin Mama Tavsiyesi

eymensen

Arkadaşlar kedim inanılmaz tüy döküyor ve dönemsel birşey değil yaklaşık 2.5-3 aydır devam etmekde 2 farkı mama kullandım bu süreçte düzelme olmadı kucağıma aldığım an kucağım topak topak tüy ve havada uçuşuyorlar yaklaşık 2 ay kadar nd tahılsız balıklı kullandık sonrasında proplan yarısı bitmiş bulunmakta sorum şu brit care tüy bakımı maması sizce nasıl faydasını görür müyüm yada başka ek gıda mı almalıyım ayritten 2 günde haşlanmış balık vermekteyim

4 CEVAP

Anonymus827062

Şu an dokumun mevsimi ve ayrıca hormonal sebeplerden dolayı ciddi tüy dökümü hemen hemen kısır olmayan tüm kedi lerde var. Sanıyorum ki hiç taramiyorsunuz dökülen tüyler olduğu gibi uzerinde kalıyor. Gün de en az iki kere fon fırçası ile taramayi ihmal etme. Büyük ölçüde bu sorunu da çözmüş olacaksin

eymensen

tarıyorum ya gün aşrı diyebilirim

pinarcaya

Mamasını cok fazla degistiriyorsunuz bence. Bu kedinizde sorun olusturabilir.

Castielthecat

Ben acana pacifica kullanıyorum. Çünkü hem mevsim değşikliğinden hem de yavru kedi tüylerini döktüğünden aşırı fazla tüyü dökülüyordu kedimin biz de bu mamaya geçmeye karar verdik. Tüy dökümü yarıya indi resmen, tavsiye ederim!! Ama çok mama da değştirmeyin bir tüy dökükümü nedeni de @pinarcaya nın da dediği gibi mama değişimidir.