Sahipsiz Hayvanlar İçin Mama

Batmaaan

Bilinen market zincirlerinin tek öğünlük 1 tl den sattığı mamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Çantada taşınabilir olması açısından çok kullanışlı ama hiç yoktan iyidir diyebilir miyiz?

13 CEVAP

turkuaz66

maddi durumunuz iyiyse ben almanızı tavsiye etmem gidin löp et alıp hafif pişirip köpeklere verebilirsiniz.

yok kendim 2ayda bir etin yüzünü görüyorum diyorsanız gayet iyi en azından sokak hayvanları aç kalmıyor

eltarcin

O 1TL'ye sattıkları mamaların hiçbir besin değeri yok. Sadece midesine fazladan bir şeyler giriyor. Zararlı olan bir şeyler... Onların yerine *********'dan 1kg (Veya daha fazla) Bonacibo alın. Ağzı geniş olan su/içecek şişesinin içine mamayı doldurun. Veyahutta orta boy cam bebek maması kaplarına. Hem, cam daha iyi olur.
Anlıyorum mama alıp sokakta ki canları doyurmak istemenizi ama hiçbir besin değeri olmayan bir mama vererek onlara iyilikten çok kötülük etmiş olursunuz.

turkuaz66

*********dan mama almanızı tavsiye etmem hayvancağızları hasta edebilirsinizi

https://eksisozluk.com/9-subat-2018-*********-com-rezaleti--5571923

aleyn

daha kaliteli bi mamadan fazla miktarda alıp (**********dan 5kg lık bonacibo gibi) ayarladığınız bi kutu ya da kilitli poşetlere koyup çantanıza atabilirsiniz, bittikçe doldurursunuz mesela bu hakmar bim gibi yerlere gelen plastik su mataraları var ağzı şişeden daha geniş boyutu da ideal fiyatı uygun öyle bişey olabilir.

aleyn

*eltarcinin yazdıklarını sonradan okudum hemen hemen aynı yazmışız, tekrar olmuş kusura bakmayınız :)

nyssa

ben kendi kedime aldığım mamaladan arabada da bulunduruyorum,gördüğüm yerde veriyorum,bu sabah iki kediye acana verdim,

Batmaaan

@aleyn rica ederim düşünmeniz yeter

eltarcin

@turkuaz66,
Alabiliyorsanız Instinct çok güzel olur. (!) Fiyat-Performans açısından sokak hayvanları için en iyi mamadır Bonacibo. Sizin o "Alın" dediğiniz market mamaları da zaten Instinct ile yarışır. (!)

eltarcin

Önemli değil, benimde başıma geliyor :S @aleyn

Batmaaan

@eltarcin sizin tavsiyeniz üzerine instinct i araştırdım gerçekten çok kaliteli teşekkür ederim

Feronia

Migros'tan alın, bir saksıya ekin ve sulayın. Bir süre sonra saksıda kıllar büyümeye başlayacaktır.

Batmaaan

Teşekkür ederim ikinize de

Batmaaan

Kendi kedimin maması pahalıya geliyo tabiki ucuza kaçıp zarar vermek istemem ama onlara faydalı olucak benimde bütçemi sarsmayacak bişey düşünüyodum ama bonacibo mantıklı