Kedimin Yazın Traş Ettirmek İstiyorum Traş Ettirip Pişman Olan Varmı

kedimi yazın traş ettireceğim inanılmaz tüyleri cansız destek vitaminler kullanıyorum belki faydası olur

10 CEVAP

dilanbulent

Egzama, mantar gibi ciddi problemler olmadığı sürece kediler asla tıraş ettirilemez. Veterinerlerin çoğu para kazandıkları için ses etmiyorlar. Ama bir kediyi sağlık problemleri dışında tıraş etmek o kediye eziyetten başka bir şey değil. Tamamen psikolojileri bozuluyor asla böyle bir hata yapmayın. Tüylerinin cansız olması da iyi bir mama kullanmadığınızdan kaynaklı olabilir veya iyi bir mama kullansanız dahi kedinize iyi gelmiyor olabilir. Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

mervedoganay

Mantar gibi zor atlatılan ve uzun süren bir hastalık geçirdi oğlum. Ona rağmen veterinerimiz; "Her zaman en son çare tıraş. O ihtimal yokmuş gibi tedaviye devam edeceğiz. Tıraş çocuğu daha kötü etkileyip ortaya çıkan stres ile hastalık daha da artabilir" demişti. Hastalık olmadan sırf tüyleri cansız diye asla yapmayın. Bir mama ile tüyler bir anda değişebiliyor. Hiçbirimiz saçlarımız cansız diye kafamızı sıfıra vurmuyoruz. Şampuan değiştiriyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz, vitamin takviyesi alıyoruz. Yazık olur çocuğa. Hem de yazın derilerinin direkt güneş ışığına maruz kalması hiç iyi değilmiş.

BusraLuti

Deri hastalığı sebebiyle tıraş ettirmek zorunda kalmıştım. O haline alışana kadar rahatça yatıp uyuyamadı sürekli titreme oldu. Sadece tüylerinin inceliğinden şikayetçiyseniz mamanızı değiştirin. Tüyleriyle mutlu yavrular :(

Havva6134

Kuyruk yağlanması sebebiyle tüyleri çok kötü olmuştu kedimin yaz olduğu için rahatlarda diye düşündük kısırlaştırma sırasında hazır narkoz alıyorken traş edilsin diyip ettirdik pişman oldum çok kısa kesmediler kafasına ve kuyruğuna da dokunmadılar ama yeni çıkan tüyleri daha sert ve düzensiz vitaminlerle toparladık bi daha asla yaptırmam tavsiye de etmem

Ozlemcakil

Kediler zaten afrika kokenli evrilmisler taramak daha iyi gelecektir az su iciyo r olabilir biz evin 3 farkli yerine su kabi koyduk ve gunde 3 yada 4 defa sularin hepsini tazeliyoruz , tuy sagligi kedinin vucut sagligini da gosterir bizimki gunde 3yada 4 defa tuvetinibyapiyor ve dev topaklar topluyorum , mama da buyuk etken hangi mama acaba bazilari bazi bunyelerde iyi gelmiyor bir de dedigim gibi su

selinay41

Ben tıraş ettirdim kedim çok uzun tüylü yazın kendini yerlere fayanslara atıyordu kakası tüylerine bulaşıyor ve fazla biti piresi vardı haziranda yaptırdım eylülde eski haline dönmüştü ama anestezi vermeyen bi yerde yaptırdım pişman olmadım kedim kısa zamanda alıştı psikolojisi falan da bozulmadı ama bir daha yaptırmam tüylü halini daha çok seviyorum

Misa_1

Ona bunu yapma

Misa_1

Ona bunu yapma

Misa_1

Ona bunu yapma

Misa_1

Ona bunu yapma