Kedimin Mamasını Değiştirmek İstiyorum

BusraLuti

Kısır 3 yaşında kedime çok uzun süredir nd kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum. 1 veteriner mamanın kaliteli olduğunu devam etmemde sorun olmadığını söyledi başka veteriner protein oranının çok yüksek olduğundan markayı değiştirmemi söyledi. Memnun olduğum için tamamen değiştirmeyi düşünmüyorum ama bir kaç pakete bir değişiklik yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz kaliteli ama protein oranı nd den düşük olan mama markası nedir?

2 CEVAP

Pati_Pet

Bir kedi veya köpek hiç fark etmez sen onun mamasını değiştirdiğinde kusma, mamayı yememe , bağırsak problemleri olabilir. Ben kedinin mamasını değiştirmeni tavsiye etmem. Tabi değiştirirsen mamayı önceki mamayla azar azar katarak alıştırabilirsin. Ben bir veterinere daha danışmanı öneririm.

CakilYavrukus

Mama değişiminde izlenmesi gereken önemli iki husus,

  1. Kademeli olarak değişim olmalı %25-50-75 ve 100 şeklinde eski mamayla karıştırarak verilmeli.

  2. Yeni mamanın aroması, eski mamayla aynı olmalı tavuksa tavuk.
    Yine de, kediye iyi geldiğine inanılan bir mamanın durduk yere değiştirilmesini doğru bulmayanlardanım. Karar sizin tavsiye olarak ProPlan öneririm