Onemli

YasaYasa

Kedim 58-59 gunluk hamile dün gece sarimsi sivi geldi az geliyor bir iki damla dogumu mu baslicak ve ne zaman baslar

9 CEVAP

kedilimadam

Her an gelebilir bebekler. Siz mümkün olduğunca yanından ayrılmayın, doğum başladığında sizi yanında isteyip istemediğini zaten açıkça belli edecek:) Ama doğum başlayana dek mümkün olduğunca yavaş şekilde karnını okşayın sakin bir ses tonuyla konuşun onunla, inanın iyi geliyor, rahatlıyor.

kedilimadam

Elbette yapacak:) zaten sıvı gelmeye başlamış, bu süreçte senin sakin olman çok önemli, panikle yapacağın her şey ters bir sonuç doğurabilir. İnan bana onlar bu işi çok iyi biliyor, ustaca altından kalkacağına eminim. Sana düşen sevginle, ilginle ona göz kulak olmak.Tarif edemeyeceğim kadar müthiş bir deneyimdi benim için, hala da öyle. Hergün o bebişlerin hızla büyüdüğünü görmek, kızımın onlarla nasıl tek tek ilgilendiğini seyretmek öyle huzur verici ki...Çok kısa süre içinde bütün bu güzellikleri sen de yaşayacaksın, sağlıkla gelsinler, anneleri sağlıkla kucaklasın onları inşallah.

emrezrtrk

Inşallah sorunsuz bir doğum olur.hayirli olsun

NehirC

1-2 gün içerisinde yapar. Yavru ters gelirse, anne yorgunluktan ilgilenemezse, hareketsiz gelirse, kesesini annesi yırtamazsa ne yapacağınızı bilmiyorsanız okumaya başlayın bence. :)

thecatlover

doğdu mu kediciler ağağğa

YasaYasa

Tesekkur ederim abla :) ama gayet normal dogum yapmical diye ümit kesicem artik :((

YasaYasa

Ablaa azar azar geliyo dünden beri bu sivi bugun yapar mi

kedilimadam

Sanıyorum evet:)

YasaYasa

@NehirC onlari biliyorum sadece mukoz sivisi geldigini bilmiyordum :)