Kedimin Tüylerinin İçinden Çıkan Bir Şey Var

lludwteine

iki seferdir kedimin yatağında biriken tüylerin arasında sarımsı şeyler buluyorum. dışarı çıkan bir kedi de değil pire yumurtası olabilir mi?

3 CEVAP

aslihan_e

İç parazit gibi görünüyor. İç parazit ilacı veriyor musunuz? Düzenli vermeniz gerekli.

aslihan_e

Pireyle ilgisi yok ama iç parazit olduğundan da gözümle görmeden emin olamam. Benziyor sadece. Bir iltihabi akıntı, poposundan akıntı falan gelmediğinden emin olun. Parazit için iğne yaptırıyorsanız Caniverm gibi çok etken maddeli bir hap verin. İğnedeki praziquantel her paraziti öldürmeyebiliyor. 3 hafta sonra tekrar edilmeli mutlaka.

lludwteine

parazit aşılarını düzenli yaptırıyoruz :(