Kedim Yolculuk Yaparken Çok Miyavliyor Ne Yapabilirim ?

Sunshinelight

Kedimle her yolculuğa çıktığım zaman şakasız her zaman miyavliyor bazen susuyor sonra tekrardan başlıyor .Siz böyle durumlarda ne yapıyorsunuz ya da öneriniz var mı?

10 CEVAP

Willy-Wonka

Merhaba yakın bir zamanda uzun bir yolculuk deneyimimiz oldu. İlk 1,5-2 saat korkunç miyavladı. Ben o sırada ona klasik müzik açmıştım. Bilmiyorum etkisi var mıdır ama bir süre sonra artık yoruldu gözleri ağırlaştı ve gıkı çıkmadı. Bir de onunla mutlaka yol boyunca konuştum sakin bir ses tonuyla

Sunshinelight

Çok teşekkürler öneriniz için. Bayram tatilinde deneyeceğim bakalım.

Willy-Wonka

  • hiç mama su içmedi fakat maltını çok seviyor olsa gerek ona hayır diyememişti. Belki ona da mutlu olmuştur. Siz de karşı koyamadığı bi ödül maması malt yanınızda bulundurun muhakkak :) iyi yolculuklar

Eif

Kediler için küçük sakinleştiriciler var. Strese girmesindense vermek daha mantıklı geliyor bana. Vermedigimde cok strese girmişti benimki yolculukta gerçekten cok yıpratıcı. Veterinerinize sorul kullanabilirsiniz.

Rbacn

Ben de 6 7 saatlik bir yolculukta veterinerin verdiği sakinlestiriciyi kullanmıştım. Biraz korkup daha az doz verdim. Yolculuğa 1 saat kala uyanmaya başladı ve çok huzursuz oldu sadece sesimle sakinlestirebildim. Tam ayılma esnası sıkıntılı oluyor yani. Bir daha verir miyim şüpheliyim

Emirrckr

Evet sakinleştirici için veterinerinize danışabilirsiniz,
Yolculuk esnasında boxunda mı olacak yoksa serbest,kucakta mı?
Bazen boxta da kapalı kalma korkusu sebebiyle aşırı strese girebiliyorlar.
Onun dışında bizim henüz uzun yol deneyimimiz olmadı bu yaz tecrübe edeceğiz bakalım ama bizimde veterinere gidişler dahi çok stresli geçiyor.(5-10 dk lık yol üstelik)
Ama YouTube'da cat play videoları keşfettik en son,
Kaçan fareler,sinekler,balıklar falan var onu açıyoruz onunla en azından dikkatini videoya topluyor ve yolculuk sorunsuz geçiyor.
Ama tabii daha sonra da telefonu elinden almak güç olabilir,haberiniz olsun :))

yaaamur

merhabalar, biz bihterim yavruyken ilk yolculuğumuza çıktığımızda yolculuk boyu miyavlamıştı arabada… vets plus markasının sakinleştirici hapını kırarak kullanabilirsiniz, biz faydasını görüyorduk ama kısırlaştırdıktan sonra bu huyu değişti mesela bihterin. artık yolculuklarda sakinleştirici vermesek de miyavlamıyorr🌸🌸

Sunshinelight

Bizimki de arabada kutuda olacak muhtemelen ama ara sıra kucağıma alırım. Ben bir sorayım bir de o sakinleştirici maltı tam emin değilim ama veterinerimize sorarız eğer iyi diyorsa alırım. Önerileriniz için çok teşekkürler :)

Sunshinelight

Bizimki de arabada kutuda olacak muhtemelen ama ara sıra kucağıma alırım. Ben bir sorayım bir de o sakinleştirici maltı tam emin değilim ama veterinerimize sorarız eğer iyi diyorsa alırım. Önerileriniz için çok teşekkürler :)

ZeroSix

Ben kedimi ilk aldığımda 6 saat boyunca yolculuk yapmıştık. İlk 1 saat miyavladı sonra sustu ve uyudu yolun kalanında.Yolculuğa çıkmadan önce kedini yorman yardımcı olucaktır. Kutusunu arabaya koyup sürekli yattığı bir battaniyesi varsa onuda koyup onun içinde durduğu sürece ödül maması da verebilirsin.