Çip Taktırmadım Ama Şimdi Taktıracağım Ceza Yer Miyim Diye Merak Edenler

Sezgek

Herkese merhaba arkadaşlar bilen bilir benim kızın uzun bir alerji geçmişi var o yüzden çip taktırmamıştım ben aşılarını kendim yapıyorum zaten fakat deprem nedeniyle ailemin evine gelmiştim şimdi Adana ya geri döneceğim fakat Thy ve diğer firmalar çipi olmadan kedimi uçağa atmayacaklarını söylediler çok uzun bir kavga verdim tabiki sizin arayacağınız şey aşıları tam mı değil mi niye çipi sorguluyorsunuz gibi bir sürü tartışmanın ardından check in sırasında çipi okuttuları için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler neyse eğer yeni sahiplendim derseniz belediyeler çip takıyormuş ama ben ortam hijyenine güvenmediğim için vet de taktırdım orda da kediyi 6 aydan küçük gösterip taktılar çipi hiç bi cezası falan da olmadı umarım bir alerji durumu dalan görmeyiz ama sırf iktidar yanlısı bir firma bu çipleri getirdi para kazanacak diye bir şartlanmayı ben gerçekten anlamıyorum bence hayvan haklarına aykırı bir durum bu neyse aynı durumda olan arkadaşlara duyurulur

8 CEVAP

Silabey

Merhaba, alerji geçmişi var demişsiniz beni bilgilendirmeniz mümkün müdür bu konuda? Benimde kedim de sanırım alerjik dermatit var. Sırtı yara. Mantar uyuz pire var mi diye bakildi ama hiçbiri yok teşhis konamadi ben alerji olduğunu düşünüyorum. Çip taktirdiktan 1 ay sonra ortaya çıktı. Acaba depremlerden dolayı strede girdi de mi yara oldu bilmiylrum ama alerjiyi andırıyor. Sizin kedinizde alerji durumunu anlatirsaniz belki bana yardimci olur

LilaMiaLuna

Gerçekten tıpa tıp yaşadıklarınızın aynısını yaşadım. İlk başta çip konusuna hiç sıcak bakmıyordum ve çok net bir şekilde taktırmayacağım diyordum ama maalesef çip olmadan hiç bir şey yapılamayınca istemeye istemeye taktırdım, benim kızımda 10 aylıktı o zamanlar 6 aylıktan küçük gösterip çok güvendiğin bir veteriner hekime yaptırdım herhangi bir beyanname de vermemiştim ben.

Sezgek

Merhaba çipten sonra olduysa çok yüksek ihtimal alerjidir diye düşünüyorum çip ile birlikte kuduz aşısı yapılıyor ona da reaksiyon olmuş olabilir eğer yara tam çipin ordaysa ben sizin yerinizde olsam gidip çipi çıkartırdım ben alerji olduğu için çip takamıyor diye de çok uzun süre tartıştım o zman betten yazı getirin dedi bana ama hiç bir vet de öyle bi yazı vermeyi kabul etmedi henüz böyle bir olay olmadığı için benim kızın gıda alerjisi vardı her şey sahte aşıdan sonra başladı pandemi zamanı yapılan aşı çok ciddi reaksiyona neden oldu sonra her yerinde tüt dökümü ve yaralar çıkmaya başladı uzun bir süreç geçti ama en son hills ton nakışı ile yaralarından kurtulduk yara olan yerleri cristalin işe günde 2 kere düzenli siliyordum eğer çok fazla yalanıyorsa böyle dileri ile tüylerini kıt kıt yapıyorsa çok büyük ihtimal alerjisi vardır

Patpatik

Merhaba karma aşı yaptırıyor musunuz kedinize

Patpatik

Eve gelen misafirlerinizin kıyafetlerinden geçmez mi peki hastalık?

Sezgek

Eve gelen misafirlerim sokak hayvanlarına besleme yapıp onları sevip o kıyafetleriyle gelmedikten sonra tabiki de bulaşmaz niye bulaşsın ki zaten kızım da çöm yabanidir kendini kimseye sevdirmez yanlarına bile çıkmaz o yüzden bu zamana kadar çok şükür bir sorunumuz olmadı

cat_expert

Beyanname verdiyseniz ceza yok istediğiniz zaman taktırabilirsiniz, beyanname yoksa ceza var.

Sezgek

Ben artık karma aşı yaptırmıyorum kızıma yani bu konuda farklı görüşler var benim vet arkadaşım kuduz da yaptırmama gerek olmadığını söylüyor ama uçak için zorunlu olduğundan yaptırıyorum yanlış şunu belirtmem gerek benim kızım dışarı hiç çıkmıyor balkona bile çıkmıyor ve ben eğer dışarı da hayvan sevdiysem besleme yaptıysam üstümü değişip elimi yıkamadan evde hiç bir şeye dokunmam bu şartlar altında karma aşı yaptırmayı gerek de görmüyorum ben bundan sonra da yaptırmayı düşünmüyorum