28 Günlük Yavru Beslenmesi

gokhanust

Merhaba 2 tane yavru kedim 28 günlük oldular anneleri emzirmeyi iyice azalttı, sanki süt yetmiyor gibi geldi. Bugün kendi başına su içti annesinin kabından bi tanesi

7 CEVAP

kedilimadam

Anne kedinin yaş mamasına granül kalsiyumlardan bir silme çay kaşığı koyarak karıştırın.Mümkün olduğunca anneyi emmeliler.Ancak yine de emmiyorlarsa 2hafta kadar yavru kedi sütü ile beslemenizi öneriyorum yavruları.Mama için şu an erken.

kedilimadam

Anne kediye kalsiyum takviyesi yapıyor musunuz?

gokhanust

Yaş mamayı iyice ezip versem mi yoksa kuru mamayı ıslatsam mı ? Sizce ?

kedilimadam

Bu arada az emziriyor olsa da yavrularla ilgileniyor mu anne? Tuvaletlerini yaptırmak için yalayarak temizliyor mu?

gokhanust

Evet evet ilgilenme konusunda hiçbir sıkıntı yok, yalayarak temizliyor. Ama sadece bebekler emmek istediklerinde ittirip uzaklaşıyor bazen. Ben de bu yüzden şüphelendim.

kedilimadam

Kalsiyum takviyesi yapmanızı öneriyorum.Besin değeri yüksek bir yaş mamayla destekleyin hatta imkanınız varsa 2günde bir ev yoğurdu verin lütfen.Sütü az geliyor muhtemelen.

Batmaaan

Bildiğim kadarıyla yememeleri gereken bişey olduğu zaman anneleri zaten engel oluyo