Parazit İçin En Etkili Yöntem Hangisi

Besteyzc

Parazit için en etkilisi aşı mıdır yoksa broadline nin hem iç hem dış parazit damlası mi daha etkili sizce

16 CEVAP

Cennet29

BROADLİNE:
İç parazitlerde yuvarlak kurtlar, tenyalar, kancalı kurtlar, akciğer kurdu, kalp kurdunda etkili.
Dış parazitlerde pire, kene, kulak mitelarında etkili.

İç-dış ikisi bir arada etkili güzel bir damla. Diğer markalar bu kadar kapsamlı değil

Cennet29

Broadline gayet etkili ve yeterli bi parazit ilacı

Cennet29

Veteriner dışında petshop yada internet sitelerinden almamanız gerekir

GABRIEL

Veterinere bu soruyu sorduğumda. Bana, hastalandığınızda ilaç mı yoksa iğne mi daha etkili oluyor diye soru sorarak cevapladı. Kana karıştığı için iğne daha etkili. Petshoplarda satılan parazit ilaçları bitkisel olduğu için etkisi çok azmış. O yüzden ya ecza deposundan yada veterinerden temin edilmesi gerekiyormuş.

Besteyzc

Peki iğne mi daha etkili yoksa broadline damla mı @Cennet29

Sevimcolak

Arkadaslara katılıyorum igne stresine girmesine gerek yok durduk yere işinin ehli olmayan birine denk gelirseniz de yok deri içi deri altı kas içi derken igne yerinin şişmesi kabuk tutmasi acısı...hic gerek yok.

Ozlemcakil

Zaten veterinerler karneye isliyorlar orada etkili olmazsa yapmazlar zaten , ama ben yine de diskisinibbazen parcalayip icine bakiyorum

Besteyzc

Bı yer de de parazit iğnesinin her paraziti öldürmedigini duymuştum o yüzden kafam karıştı. Bizim buradaki veteriner broaline nin baya etkili olduğunu söyledi şimdi kararsızım hangisini yaptırsam hap olmaz çünkü veteriner bile yutturamadi o yüzden iki seçeneğim var

Cennet29

@besteyzc ben hiç iğne olanı kullanmadım çünkü hayvanın canı yanıyo veterinere gitmek ayrı işkence ztn. O yüzden damla cok pratik evde kendimiz uygulayabiliyoruz

Superisi814

Merhaba,
4 kedim var ..Daha önce kırsalda yılda 1 en fazla 2 iğne, kalan zamanlarda da iç dış ense damlası yapardık .İğne olduğunda da ense damlası yaptırıyorum, sokağa çıktıklari için . Sonbaharda sokaktan tamamen ev hayatına geçince mecburen iğne oldular, ciddi parazit dokuyorlardi .Yine ense damlası da oldular .
Yazın sokağa donucekler bu yüzden enseden iç dış için damla olucaklar.
Eğer sadece evde yaşıyor olsalardı belki iğne olmak zorunda kalmazlardi.
Broadline çok kuvvetlidir.Kediniz sadece evde yaşıyor ve parazitten muzdarip değilse seçiminizi ondan yana kullanabilirsiniz.

Cennet29

@Ahraz kaliteli damla alırsanız gayet etki ediyor. Hayvan neden iğne olsun parazit için. Sonrada oraları buraları gereksiz iğne yemekten kist oluyo

Lalis

@Cennet29 👏👍💜

Cennet29

Benim kedimde kırsalda yaşıyor. İç paraziti düzenli hap olarak yutturuyorum. Dış praziti de damla olarak yapıyorum. Ev kedilerine 2-3 ayda bir yapmak yeterli geliyor. Fakat ben 1,5 ayda bir bu döngüyü tekrarlıyorum

lorelai

Broadline çok pahalı maalesef. Hangisi daha etkili bilmiyorum ama ben belediyenin aşılama merkezlerinde ücretsiz bir şekilde iç dış parazitlerini yaptırıyorum. Veterinerler biraz uçuk fiyatlar veriyor takdir edersiniz ki.

Hangisi daha etkili mevzusunu veterinerinize danışmalısınız bence. Fakat tanıdığım ve yıllardır kedisi olan bir hanımefendi kendi evde damla kullanıyor, bu zamana kadar hiç sorun yaşamadı.

Ahraz

Parazit iğneleri direk kana karıştığı için çok çabuk tedir ediyor.Haplar o kadar etkili olmuyor