Kedim Tuvaletini Yapmıyor

GABRIEL

Merhaba arkadaşlar. 1 yaşında erkek kısır Ankara kedim yaklaşık bir haftadır tuvaletini düzenli yapmıyor. Gün aşırı veterinere gidiyoruz. İlk başta lavman yapıldı ve tuvaletini yaptı. Daha sonralarda lavman, serum, ilaç, zeytinyağı, iğne. Bunların hiç biri işe yaramadı. 2 farklı veterinere gittik. Röntgen çekildi. Yabancı bir madde görünmedi. Günlük malt veriyordum. Bu aralar daha çok vermeye başladım. Yaş mama tüketiyor. Başlarda yemek yemedi şimdi ise Yemesinde içmesinde sorun yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Bildiğim ve söylenen ne varsa yaptım ama nafile. Son çare buraya yazıyorum.

23 CEVAP

GABRIEL

Hantal değil. Dün baya oynadık. Seri hareketler ediyor. Su içiyor. Yemek yiyor. Ama tuvalete gitmiyor. Bazıları derdini içine atıyor. Benim kedi de dışkısını

GABRIEL

Teşekkür ediyorum. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Biran önce eski haline gelir İnşallah.

IIREMMM

bana kalırsa mama markanızı en kısa sürede değiştirmenizde de fayda var (zaten siz de öyle düşünmüşsünüz) çünkü la vital alt segment bir mama tıpkı reflex gibi ve ev kedileri için kullanımı önerilmiyor,ağır geliyor da olabilir kedinize içeriği, umarım bir an önce düzelir

GABRIEL

Evet Sipariş verdiğim mama kolay sindirim ve bağırsak düzenleyici olduğunu belirtiyor. İnşallah işe yarar. Kendi veterinerimden hariç başka bir veterinere gittiğimiz de. Bir şurup vermişti. Bir iki güne düzene girer. İshal olmadan ilacı kes demişti. İlaç bitti ama işe yaramadı. Veteriner özel hastane gibi. Gelen hayvana hasta gözüyle değilde müşteri gözüyle baktıkları sürece bir rahatsızlığın ilk seferde çözüleceğine inanmıyorum.

Mmtklndr

Siz konyada hangi kliniğe gidiyorsunuz bende konyadayım ben aşılar dışında herhangi bir hastalıkta fakülteye gidiyorum artık inanın fakülte daha iyi

Patikos

Veterinerlerden çok çekmiş birisi olarak ben de fakülte konusuna katılıyorum. Elbette şehirlere göre değişiyordur ancak ben ne zaman hasta bir kedi götürsem fakülte dışında bir yerden sonuç alamadım.

GABRIEL

Bt vet ve my vet veterinerlik kliniğine gidiyorum. Fakülteye gitmeyi düşündüm. Stajyerler olduğunu ve hayvana kaba davrandıklarını. Doktorların pek ilgilenmediğini söylediler. Aradığımda da telefonla iletişim kuramadım. O yüzden vazgeçtim. Kefir alacaktım ama sade ve laktozsuz olanını bulamadım. İlk fırsatta başka marketlere bakacağım.cevaplar için teşekkür ediyorum

Ozlemcakil

Mamasi nedir acaba zamanla kabiz olmus demekki baska bi sey yoksa insanin akljna o geliyor degisiklik mi yapsaniz acaba

GABRIEL

Maması lavital kısırlaştırılmış kuzu etli. Yavru zamanında seçici değildi. Artık her mamayı yemiyor. Dediğin gibi farklı bir mamaya geçiş yapıcaz. Lakin şuanki durum beni korkutuyor.

Mmtklndr

Kefir yedirdiniz mi ben 6 aylık tekir kedime kabız olunca kefir veriyorum kakasını normal şekilde yapıyor.

Mmtklndr

Laktozsuz kefir verebilirsiniz

GABRIEL

Akşam eve geldiğimde fakrettim. 2 - 3 sefer kumuna idrarını yapmış. Ama bu 3. gündür ki dışkı ortada yok. Kefir vermemi önermişsiniz. Ne kadar vermem gerekiyor? Ölçüsü nedir? Genelde süt ve süt ürünleri önermiyorlar. O yüzden vermedim. Ama deneyeceğim teşekkür ediyorum

Mmtklndr

1 yemek kaşığı verebilirsiniz

Mmtklndr

Kediniz daha önce hiç tüketmediyse bir tatlı kaşığı vererek bir deneyin her hangi bir sorun olmazsa bir yemek kaşığı verin benim kedimde herhangi bir yan etki yapmadı

Mmtklndr

Rica ederim