7,5 Aylık Köpek

Umitx06

Merhabalar,

5,5 aylık köpek sahiplenmiştim,şuan 7,5 aylık oldu , tuvalet pedine arada yapıyor arada evin ortasına veya halı ya yapıyor.

3 kere ped'e yapıyorsa 2 kere ortalığa yapıyor. Bunun önüne nasıl geçerim, tuvalet yaptığı yerleri ve halıyı enzim öldürücü spreyler ile temizlemek çözüm mü?

Nasıl bir yöntem izlemem lazım ped'e sürekli yapması için? Tavsiye verirseniz sevinirim

1 CEVAP

puglife

Köpeğim yavruyken tuvaletini ped dışında yerlere yapınca, yaptığı yerleri sirke ile siliyorduk. Faydasını da gördük. Tuvalet eğitiminde çabuk olması açısından pede amonyak damlatıp öyle kullandığımız da oldu doğrusu. Pede yaptığı zamanlarda mutlaka ödüllendirip, ped dışına yaptığı zamanlarda hatasını farketmesi açısından ona yaptığı yeri gösterip “hayır” diyebilirsiniz. Yüz ifadeleriniz bile hayvanların çok ilgisini çekiyor, anlıyorlar.