Kedim Tuhaf Sesler Çıkarıyor

Burhansener

Sokaktan sahiplendiğim 1 yaşındaki dişi tekir kedim ara sıra sinirlenmiş gibi sesler çıkararak evin içinde hızla bir oraya bir buraya koşup aniden fren yapıyor ve tüylerini kabartıyor. Aslında görüntü olarak hiç sinirli gözükmüyor, gayet oyun oynayıp eğleniyor gibi (hatta zaten normal oyunlarımızda da aynı hareketleri daha sakince yapıyor). Ama neden böyle bir ses çıkartıyor anlamıyorum.

16 CEVAP

yaaamur

kediniz kısırlaştırıldı mı 🌸

Harin

Belki kızgınlık döneminde olabilir. Kapı pencereleri açık bırakmayınız

Mirabonibon

Benim kedim oyun oynarken yani mesela ben topunu atıyorum uzağa koşarken miuv, viuv tarzında bağırıyor böyle aşırı komik hahajxpapsğxğ gülme krizine giriyorum yani bundan mı bahsediyorsunuz acaba? Baya benimki koşarken miyavlama gibi değil resmen bağırarak koşuyor sizinkide mi böyle

Burhansener

Aynen ya o tarz bi bağırma, ben de bazen topunu falan atınca oluyo veya kendi sevdiği oyuncaklarına birkaç saniye kitlendikten sonra saldırıp sonra da uçup kaçıyo kfkdldkdkd görüntü cidden aşırı komik ama insan sebebini merak ediyo

Mirabonibon

Evet benimki de kuyruğunu kabartıyor falan o tarz bağırıyor, kilitlenip aniden uçup kaçıyo falan kedilerin de oynayış şekilleri böyleymiş demek ki hahahhahakxla

Cennet29

Benim kedimide oynarken görseniz 😂 aniden koşar saklanır üstüme atlar değişik seslerle benimle konuşur gel der gibi 😂😂😂 saklambaç oynarız. Bi ses tonu var onun dilinde hadi devam et demek 😂😂😂😂 onunla at gibi koşmam için yapıyor.

Burhansener

Henüz değil

Burhansener

Kızgınlığa girdiği zamanları ayırt edebiliyorum, bu başka bir şey. Bunu her hafta birkaç kez yapıyor.

yaaamur

kısırlaştırılmadığı için bir hırçınlık veya hareketlilik hissediyor olabilir, benim kedim de o şekildeydi, kapılara tırmanmak mı dersiniz, koltuktan koltuğa zıplamak mı dersiniz bütün yaramazlıklar vardı🫢 kısırlaştırdıktan sonra daha sakinleşti

mehtapkaplan

Kedilerin aklından neler geçiyor belgeselini izlemenizi öneririm. Kedi uzmanları kedilerin davranışları çıkardığı sesler hakkında bilgi veriyor : )

Burhansener

Doğru, galiba çaresi kısırlaştırmak, ben sadece kötü hissettiriyor mu diye merak etmiştim ama değil galiba. Belgesel tavsiyesi için de çok teşekkür ederim, kesinlikle izleyeceğim 🙏🏻

Burhansener

😂 "devam et" sesi dışında diğerleri bizimkinde de var. Malum turuncu kediler diğerlerine nazaran daha tuhaf olduğu için daha komik oluyorlar 😅

Cennet29

Benimkide turunç bir pisi en belirgin özelliği aşırı enerjik ve özgür ruhlu olması fkgkkg ve çok akıllılar. Ömürleri uzun olsun😊😊

Burhansener

Amin, çok sağolun, teşekkürler ☺

selinay41

benimki de aynı oynarken çıkardığı sevinç sesleri gülüyordurlar belki