Beyaz Scotish Fold Anneden Doğanlara Bakın

gokhanust

Bembeyaz anneden bu minnoşlar doğdu

2 CEVAP

dollfacepersian

Fotoğraf yok ama sanırım anne bembeyaz bir kedi iken yavruları köyü renk olmuşlar. Babanın yada annenin genlerinde koyu renk var ise baskınsa bu olabiliyor. Birde uzun zaman önce beyazın kedilerde renk değil maske olarak görüldüğünü ve asıl rengi gizlediğini, yavruları olması durumunda asıl rengin yavrularda görüldüğünü yazan ilginç bir yazı okumuştum. Birkaç kedi yetiştiricisinin de bundan bahsettiğini görmüştüm sosyal medyaya. Bu doğru ise bundan da kaynaklı olabilir diye düşünüyorum

Anonymus827062

Kendileri beyaz olabilir fakat onların seceresinde beyaz hakimiyeti yok ise doğmaz. Ancak var ise o renk mutlaka yavrularda görülecektir. Birinci doğumda degil de beşinci doğumda mesela .Siyah ya da sarı bir kedi den bembeyaz bir yavru da doğabilir.