Kediniz Günde Ne Kadar Su İçiyor ?Kediler Ortalama Günde Ne Kadar Su Tüketmeli?

Heathcliff

Kedilerin az su içtiğini biliyorum benim kedim günde orta boy bir puding kasesi suyu bitiriyor bu normal bir miktar mı ?

13 CEVAP

eltarcin

Kedinize günlük yediği mama miktarının 3 katı kadar su vermelisiniz. Kediler susadıklarını hissetmedikleri için su tüketimini titizlikle takip etmelisiniz. Zira az su tüketimi, çeşitli sorunlara yol açabilir.

Reyaura

Benim iki kedim bitiriyor o suyu.

TheTurk

Benim kedim benden çok su içiyor sanırım. Sanırım diyorum çünkü ölçemiyorum, sabit kaptan içmiyor, çeşme açtırıp dakikalarca içiyor. Bir hastalığı da yok şeker vb.

Heathcliff

1 Kilo var ya da yok geldiğinden beri öyle kuru mamadan olduğunu sanmıyorum yaş mama yediği zaman da içiyor suyu çok seviyor Van kedisi-Tekir kırması diye tahmin ediyorum ve uyumadığı sürelerde aşırı hareketli internette hareketli kedilerin daha fazla suya ihtiyaç duyduğunu okumuştum ondan olabilir diye düşünüyorum.

Marlo

Hiç içmiyor ağzına şırıngayla sıkıyorum

Batmaaan

Az su içmesi ciddi hastalık belirtisi olabiliyo bence kesinlikle veterinerinize danışın

Asyakbdy

Az su tüketimi çok zararlı onlar için, aslında kediler az su içer gibi bir şey yok bu yanlış bir algı. Bazı kediler eğilip duran sudan içmeyi sevmiyor, akan sudan seviyorlar. Mesela musluktan içenler oluyor ya da şelale tipi sular oluyor evlerde kullanılan onlar olabilir. Özetle sorun yapacağınız bir şey yok, aksine su içmesi çok güzel.

Benim kedimde guzelce iciyor bi sorun oldugunu sanmiyorum

oztasilares

Van kedileri suyu seven tek kedi türü diye biliyorum :) Bizim kedimiz sarman tekir ve neredeyse hiç su içmiyor çeşmede oyun yapıp içirmeye çalışıyorum bazende çok içiyor ama bir puding kasesi kadar değil sorun bizimkinde tabi şanslıymışsınız siz :ı

Reyaura

Kediniz kaç kilo ?

Heathcliff

O da kötü kuru mama ile beslenen kedilerin su içmesi şart

Heathcliff

O zaman benim ki normal miktarda su tüketiyor bana fazla gibi gelmişti de anladım şimdi

oztasilares

Sarman değil yanlış olmuş tekir normal tekir :D