Pireler ?

Mukaddess

Kedimin üzerinde pire gördüm ve iki gün önce pire damlası yaptırdım fakat ona rağmen hâlâ üzerinde pire var bugün gördüm neden ölmemiş anlayamadım. Ne yapmalıyım ?

9 CEVAP

Anonymus827062

Hayır yikamiyorsunuz. Yıkama ile pire yok olmaz. Yikama yapsanız bile sadece yumurtalarina etki eder. Pire damlasini vetin yapıp yok olmaması tuhaf. Çünkü pire damla uygulamasında ilk on iki saat içerisinde pireler olur ve dökülür. Muhtemelen o pire onun üzerinde değildi. Ortamdan üzerine geldi. Eğer iyi bir damla ise bir tane bile kalmaz merak etmeyin.

Batmaaan

Bence traş ettirmeyin psikolojisi bozulur. Bi kaç gün sonra ölürler zaten yıkarsınız geçer merak etmeyin

Heiter

İki günde bitmez ki zaten. Markadan markaya değişebilir belki ama mesela Bayer'inkinde (Advantage II) 1 haftada öldürür demesine rağmen bir ay sürmüştü mesela. O yüzden, o kadar da mucizevi bir etki beklemeyin. Bu pire, baş belasıdır. İlaçtan sonra pirelerin azalacağını bilmekle teselli olun bence :)
Bir de ilacın prospektüsünü araştırın. Pirenin yumurtası, larvası ve kendisinin hepsine etki ediyor mu? Bazıları yumurta ve larvaya etki etmiyor mesela.

turkuaz66

güzel bi traj ettirin kedinizi ozaman daha yok olucaklardır

Mukaddess

Tıraş ettirmem zaten asla.. En son çare yıkamayı deneyebilirim evet çok yok zaten 1 tane gördüm sadece öyle çok olsa görünür zaten ona etki etmemişte olabilir belki.. :(

Mukaddess

Fibroes Teknovet damlanın markası

Mukaddess

Doğru olabilir. Mucizevi bir şeyden ziyade hiç kullanmak istemiyorum aslında ama mecbur kalınca yaptırdım..

Heiter

İnanın, hiç kullanmayıp "yıkama, sirkeli suyla müdahale etme vs" çok da can sıkıcı oluyor. Pire dediğiniz şey kan emiyor. Kedinizin sağlığı için en iyisi neyse onu yapmak lazım.

Mukaddess

İşte sağlığı için yapmak istemeyişim çok zararlı o damlalar ama mecbur kalıyoruz bazen sirkeli su vs. İşe yaramayınca..