Yaş Mama

Asyakbdy

Merhabalar, kedinize ne sıklıkla yaş mama veriyorsunuz? Bir de hazır mı alıyorsunuz evde mi yapıyorsunuz?

14 CEVAP

Heiter

Biz her gün veriyoruz. Eğer mamasını yarım bırakmaya başlarsa, 2-3 gün ara verip sonra tekrar veriyoruz. Kuru ile birlikte yediği için diş sağlığını olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum ama bu tercih meselesi. Bütçeniz ve kediniz nasıl arzu ederse yani :)
Bir dönem yaş mamaları bitmişti ve bir süre yiyemediler (indirimi bekledik yani). O dönem zayıfladıklarını fark ettik. Bizimkilerin alıştığı düzeninin bu olduğunu fark ettim yani.
Siz de gözlemleyerek karar verebilirsiniz bence.

eltarcin

Ben, kedilerin yaş mama odaklı beslenmeleri gerektiğini düşünüyorum.
@Batmaaan,
Kraker?

Feronia

Yaş mama yerine kraker vermek konusunu ben anlayamadım?

Feronia

x markasının kaliteli yaş mamasının 400 gramına 17 tl verene kadar bir kilo hamsi alırım.

Feronia

Lütfen bir daha Felix almayın. Yan üründen başka bir şey içermiyor, ayrıca purina'nın.

Sıklıkla yaş mama vermenın çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Ağız ve diş sağlığı açısından kuru mama ağırlıklı beslemek daha mantıklı geliyor bana. Hafta 1 veya 2 genelde pazar sabahı { kendim de sadece pazar sabahı kahvaltı yapabildiğim için kendimle birlikte onu da ödüllendiriyorum :)) } veriyorum sadece...

Kjw

Her gün veriyorum ,günde 2 öğün yaş,1 öğün kuru mama yiyor...Hem hazır alıyorum ,hem kendim yapıyorum.

kedilimadam

Ben gün aşırı veriyorum. Birgün yaş mama diğer günse ev yapımı yoğurt veriyorum. Yaş mama olarak da schesir kullanıyorum, genelde tahılsız olanlarını tercih ediyorum ama her çeşidini severek yiyorlar.

miraytas

ben normalde evde yaptığım tavuklu ya da balıklı mamasını ve reflexin yavru kediler için olan kuru manasını karıştırıp veriyorum. Arada felixin balıklı yaş mamalarından veriyorum ve gerçekten çok severek yiyor felixi kesinlikle öneririm

Heathcliff

Haftada 1 falan veriyorum

Batmaaan

Ben vermiyorum çünkü bozuk olma riskini göze almak istemiyorum. Zaten sonrasında kendi mamasından da sıkılıyo. Onun yerine kraker veriyorum

Asyakbdy

Kraker ve yaş mamanın alakasını çözemedim

Asyakbdy

Sürekli katı beslenmelerinin de çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, sadece kuru mama ve kraker ile mi besliyorsunuz?

Asyakbdy

Herkese çok teşekkürler :))