Sokak Kedileri

Sokak kedilerine bahçemizde 2 yıldır bakıyoruz, hergün mamalarını veriyoruz fakat sürekli bahçemizde duran bir dişi tekir birde sarman dişi kedimiz var. Sarman kedimiz yavrularına hiç bakmadığı için aracımız olmadığı halde tutup belediye veterinerliğine götürdük, zorla da alsalar sonunda aldılar ve kısırlaştırdılar fakat birdahasın da aramamızı söylediler. Şimdi tekir kedimiz yavrularını doğurduktan sonra yavrular 2.5 aylık olduğunda tekrar hamile kalıyor ve tekrar doğuruyor. Doğurduğu yavrulardan da dişiler olduğu için onlarda büyüyorlar. Yavruları doğurup büyüttükten sonra kayıt açtırdım sıraya aldılar bu esnada kedi hala hamile değil fakat hala sıra gelmediği gibi aradan 1.5 ay geçti ve kedi tekrar hamile kaldı. Yani kediler giderek çoğalacaklar. Evet belediye oyalıyor, geçiştiriyor biliyorum. Bu kedi hamile olduğu halde ben Veterinerliğe mecbur götürücem çünkü önceden doğurduğu kedilerde 1 dişi kedi daha büyüyor ve o da hamile kalacak. Gerçekten kedilere bakmak çok zormuş. Çünkü gittikçe çoğalıyorlat, kısırlaştırmakta başka bir dert. Lütfen yardımcı olun.

1 CEVAP

Ahraz

Hamile bir kediyide kisirlastirmak mümkün değil.dogum yapmasını bekleyeceksiniz.Bunun vebalide ağır. Bebeler karnindayken bir canada nasıl kıyılır. Biraz sabredin.sizide anlıyorum. Bakımlarına mamalarına para yetirmek ayri bir guc.Hayvanseverlerin sayfasını takip edin.bedava mama veren yerleri tespit edin.saygilar