Kedim Mama Kabından Mama Yemiyor ?

Mery16

Normalde mama kabından mama yiyordu son 1 haftadır yemiyor yada bir kaç tane alıp bırakıyor başka yemek tabağına koyuyorum oradan yiyor. Nedeni ne olabilir?

12 CEVAP

Mama yerken korkacağı bir şey yaşamış olabilir. Ya da başka bir koku vs karışmıştır. Yıkayıp denediniz mi? Olmuyorsa uğraşmayın şuan yediği kaptan yesin bir süre daha. Belki başka mama kabı alırsınız sonra 😊

Ekleme yapayım. Bıyık yorgunluğu diye bir durum olabiliyor. Onu da bir araştırın internetten. Yardımcı fikir verici olacaktır.

Mery16

Evet yıkayıp denedim ama yok ilk başta yiyor bir süre sonra yemiyor. Tuvaletiyle mama kabı hep aynı odadaydı hiç böyle birşey yapmadı ama ondan dolayı olabilir mi gerçi başka yerede koydum yemedi

Mery16

Evet yıkayıp denedim ama yok ilk başta yiyor bir süre sonra yemiyor. Tuvaletiyle mama kabı hep aynı odadaydı hiç böyle birşey yapmadı ama ondan dolayı olabilir mi gerçi başka yerede koydum yemedi

GABRIEL

Bıyıkları uzayınca kabın kenarlarına değiyor. Bu yüzden oluyor. Mama kabını daha genişi ve derin olamayını ile değişmenizde fayda var. Bıyıklarını kısaltmayı denemeyin sakın. Denge bozukluğu ve içine kapanma eğilimi sergiler.

Mery16

Aslında mama kabı geniş ama birde bizim yemek tabaklarında deneyeyim en uygunu o sanırım şuanda.

KimJeongguk

Kedilerde mama kabı dar geldiğinde bıyık stresi oluşabiliyor bıyıkları kaba değdiğinde rahatsız oluyorlar ve yemek istemiyorlar o kabtan. Tabağa koyduğunuzda yemesinin sebebi bıyık stresinin oluştuğundandır büyük ihtimal. Tabak geniş olunca rahat yiyebildiği için tabaktan yemeyi tercih ediyor.

Cennet29

Mama ve su kabları tuvaletten uzakta olmalı. Kuru mama kabıda genişliği 14-15 cm ve derinliği 4-5 cm kadar olmalı.

Ozlemcakil

Buyuduyse mama kabi ve tulaveti kabul etmemistir bizde tulavet kaplari banyoda , mama kabini degistirin evdeki geniş bir kap koyup deneyin , o da degilse mamadan sıkılmıs olabilir

Mery16

Mama yemeyide bıraktı saklanıyor sürekli sıcak evde gül gibi bakıyoruz ama sürekli bir sıkıntısı oluyor kızımın sürekli veterinerde. Gerçekten bazen yoruluyorum.

Ozlemcakil

Bu durum birkac hafta once basimiza geldi evin koridorundan kendini zorla bazanin altina tikti girmesi imkansiz dar bir yere girdi bazayi kaldirip zor cikarttik:)) sonraki 1 hafta koridora cikmadi korktu kabus gordu ve uykuda inledi ne oldu anlamadik zor normale dondu , kediler cocuk gibi nazlilar huylari farkli biz de malesef veterinerden cikmiyoruz donem donem ama bitecektir kesinlikle konusun onunla hic biseye zorlamayin korkusuyla yuzlestirmeyin , ben koridora sevdigi oyuncagi attim bor kac gun sonra korka korka aldi mamayi odama aldim ama az yedi sonra yine yerine koydum ama gecti eger hasta olmadigindan eminseniz o da cok korkmus demekki
Ama bir urkeklik kaldi uzerinde zaten asiri merakli cocuklarimiz boyle kabullenmek en iyisi yavaş yaklasin o yataktaysa oturup yakina konusun sevdigi oyumcagi varsa elinizde oynayin belki yapiyorsunuzdur ama yine de soyliyim dedim

Mery16

Asla korku vs olmadı eminim bundan benimle uyuyor zaten. Sevdiği oyuncağı yok ki yardım alalım 😀 yere dökünce mamayı yiyor tabaktan asla yemiyor buda yeni huy. Aynı model su kabı var ondan su içiyor ama anlamıyorum gerçekten.