Acana First Feast Mi Royal Canin Kitten Mı?

tugrulY

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Hangi veterinere sorsam Royal Canin öneriyor fakat mama içeriğinde bulunan gluten mısır pirinç gibi karbonhidratlar soru işareti. Bazı makalelerde yüksek proteinli mamaların ev kedileri için ileride üriner sistem sorunlarına yol açacağını okudum fakat doğruluğu hakkında 2 farklı görüş var. Mesela N&D için protein miktarı çok fazla yorumları var. Acana First Feast protein oranı %37 Royal Canin %34. Bu konuda bilgi sahibi olanlar burayı yeşillendirirse sevinirim.

3 CEVAP

tengrist

Pro Planda protein oranını tahıllar karşılıyor karbonhidrat artısı. Protein sadece ette bulunmuyor ve tahıl proteini çok daha zararlı hayvanlar için tahmin edersiniz ki...
Veterinerler genelde bu markalarla anlaşma yapıyorlar ve ileri vadede sıkıntılar yaşanacağı için müşteri de kazanmış oluyorlar. Benim veterinerim de kullanma diyor mesela, Fiyat performans olarak N&D'nin acanadan daha iyi olduğunu söylemişti bir de

Ozlemcakil

Acana first feast tavsiye ederim az yiyecek ve doyacak digerini bayagi cok yer , bazilari az yiyor diye begenmiyor saniyor , bebekken hepsi hareketli evet kanada yapmis cok dabguzel yapmis ama buyuyup kisirlasinca hareketliligi azalinca fazla proteine gark etmek de dogru degil bana gore ama vet mamalarindan virbacda da cok yuksek protein var ust duzey mama , 1 yasina kadar hepsi hareketli , kedilerin cinsine hareket kabiliyetine gore bence mamayi degerlendirin benim kizlarim tekir biri 2 yasina digeri 1.5 uasina kadar acanayala buyuduler ikiside koşan tirmanan kediler hala:)

LilaMiaLuna

Tartışılmaz bir soru. Tabi ki acana first feast