Kedim Sürekli Kusuyor

ssuwude

Arkadaşlar kedimin ön sol dirseğinde sanırsam mantar oluşmuş batikon sürdüm bi zaman oyaladım yalamasın diye yaladı 1-2 saat sonra kustu onun pesine çok sürmeden 2-3 kere daha kustu yine zaman gecti aradan yaş mama vereyim dedim yiyince onu da kustu batikon yapar mı böyle? Bir de bizimkinin mide hassas

1 CEVAP

IIREMMM

bir veteriner hekime de danışın tabi ama ben araştırdığım kadarıyla şunu gördüm evcil hayvanların açık yaralarına direkt sürmek yerine pamuk ya da gazlı beze bir miktar dökerek sürmek tavsiye ediliyor ana yalaması durumunda sıkıntı oluşturabilir gibi geldi hele ki midesi hassas ise, kusma durumu tekrar oldu mu ? Batikon solüsyonun batikon sprey versiyonları da varmış belki onlar daha rahat uygulama sağlar, bir de dirsekteki yaranın mantar olduğundan şüpheleniyorsanız ya da eminseniz biran önce veterinere danışın çünkü evde uygulanan batikon gibi uygulamaların faydalı olacağını sanmıyorum mantar gibi durumlarda genelde ecosin tablet veriyorlar bir de top kekikin işe yaradığını duymuştum bunu da sorup teyit ettirin tabiki,umarım mantar çıkmaz