Kızgınlığa Giren Anne Kedi Hk

emine64

Merhaba arkadaşlar bahçemde baktığım anne kedi var kedi evine doğurdu 2 taneydi gördüğüm ertesi gün erkek kedi aldı yavrunun birisini 1 tane yavru kaldı yuvayı kapalı garajımıza koydım anne kediyi kapattım erkek kedile rahatsız etmesin diye bugün sabah mama vermeye girince anne kedi çıktı erkek kedileri çağırdı çiftkeşti 4 saat sonra geldi kapattım daha çok küçük yavrusu gözleri açılmadı 5 gün olmuştur napayım sizce kapalı tutayım mı yoksa girip çıksın diye kapıyı açık bırakayım mı Gider gelmesse diye korkuyorum 🤦‍♀️

3 CEVAP

Emirrckr

Gitmez belki ama o yavruyu da erkek kedilere kaptırması çok olası.
Yavru biraz ayaklanana kadar çok dikkatli olun anne de içerde dursun emzirsin.
Ara sıra sizin gözetiminizde salarsınız siz yavruyu beklerken o gezer tuvalet ihtiyacını vs.giderir artık.
Yeni doğum yapıp çiftleşince hamile kalırlar mı pek fikrim yok ama kalma ihtimali de var sanırım.
Vücudu kaldırabilir bunu inşallah.

emine64

Kapalı yere koydum bağırıyor kızgınlıkta anne yavru daha 1 haftalık ilk defa böyle birşey başıma geldi öyle çok elci bir kedi değil mama veriyordum sadece inş kızgınlığı geçer hemen çıkartırsam birdaha girmesse kapatacak diye riske atamıyorum yavruyu kapalı yerdede tutmaya gönlüm el vermiyor ama o yavruyada yazık doğurduysa baksın mama suyu var 🤦‍♀️

Ahraz

Allah size sabır versin. Kızgınlık dönemindeki kedilerle başetmek çok zor.Sanirim bu hepimizin ortak sorunu