Kızgınlıktaki Dişi Kedinin Her Yere İşemesi

fcylan

Merhaba arkadaşlar,
Sokaktan bir dişi kediyi kısırlaştırmak için eve aldık, bir süredir bizimle. Kızgınlıkta, düşük kilo ve bağışıklıkta olduğu için bir süre beklememiz gerekiyor. Bir haftada bir kızgınlığa giriyor, bu süreçte evin her yerine işedi neredeyse. 7/24 ev silip, çamaşır yıkıyoruz. İnanılmaz yoruldum. Var mı bu süreçte engelleyebileceğim bir yöntem?

5 CEVAP

Emirrckr

Ahh o işeme problemi cidden en kötüsü olsa gerek,
Neyseki bizim kız öyle bir davranış geliştirmedi biraz gürültülü de olsa o dönemi birkaç günde atlatıp hemen kısırlaştırdık.
Şu an çok mutlu,huzurlu..
O günler cidden neye uğradığımızı şaşırdık o gergin biz daha da gergindik.

Mirabonibon

Ben de yaşadım çok yaşadım hemde. Hiçbir çözüm bulamamıştım çaresizce bitmesine gün sayarak etrafı temizliyordum çok araştırdım engelleyecek hiçbir şey bulamadım hatta veterinere bile gittim bu kadarı normal değildir diye günde 15-20 kez idrar püskürtüyordu veteriner de dayanmam gerektiğini falan söylemişti yani sizi anlıyorum çok zor biliyorum ama bildiğim kadarıyla bu süreci böyle atlatacaksınız

fcylan

@mirabonibon diğer iki kedimde bu süreci yaşamamıştık. Çok zorlanıyorum şu aralar. Gerçekten yerde gördüğü her şeye işiyor, kenarlara da sürekli şekilde. Sirkeler, karbonatlar ile silmekte bir işe yaramadı :(

senaau

Benim dişi kedim de kızgınlıkta etrafa isiyordu. Genelde bu davranışı erkek kedilerle bağdaştırirlar ama dışı kediler de yapabiliyor maalesef. Benim kedim de mantar olduğu için bağışıklığı düşük olduğu için kisirlastiramadim bekledim ve yapacak birşey yoktu. Mümkünse bir odaya köyün en azından o odada yapmış olur sonrasında odayı temizlersiniz diger türlü tüm eve yapması çok daha kötü

fcylan

Tek başına bırakmaya gönlüm el vermez maalesef. O nedenle bir süre daha katlanacağız. Umarım daha da uzamaz süreç :(