Erkek Kedinin Kısırlaştırıldıktan Sonrası

Mars

Arkadaşlar merhabalar Mars bu gün kısırlaştırıldı babam almaya gitti ve eve geldiğinde sarhoş gibiydi gözleri bi garip baygın baygın titriyor böyle sendeleyerek yürüyor yerine gitti beş altı kez safra çıkardı çoğu sitede normal olduğu yazıyo.Şimdi asıl sorum şu biz bi yarım saat sonra yemek vereceğiz her yerde yaş mama verin diyor ve evde yaş mamamız yok ve yarına kadar da alamayız merkezden uzak bi yerdeyiz şimdi ben kedime tavuk haşlama versem ya da yoğurt/labne tarzı bi şey versem olur mu bi ricam da siz kendinizi kısırlaştırıldıktan sonra neler yaşadınız yazar mısınız teşekkürler

4 CEVAP

elifdmz

Maalesef 4 -5 saat öyle olacak ayılana kadar.genelde veterinerler bır sonrakı gune kadar vermeyın demıstı.ben eve geldıkten sonra mama su koydum ama 4 saat hıc bısey yemedı..kusması normal sendelemesi,yarı baygın olması tamamen anestezi den kaynaklı.korkmayın. 5 saat sonra kendınde olacaktır.erkek kedilerin kısırlastırılması hem daha kolay iyileşme surelerı cok daha kolay.sız yıne mama su koyun ayıldıgı zaman ıcecektır.bundan sonra terkos su vermeyın ve kısır mama kullanın..saglıgı acısından bıraz dıkkat etmenız gerekecek kısırlastırıldan sonra ve kısır mama kullanın..gecmıs olsun :)

Rammer

yaş ya da kuru mama farkı oalcağını zannetmiyorum şahsen bizim kedimiz direk kuru mama yedi ama kendine geldiken bir kaç saat sonra.

Mars

Ben mamasını da suyunu da koydum önüne ölü gibi yatıyo en azından suyunu içer diye düşündüm ama onu da içmedi sadece yatıyo :(

Ayben

anestezinin etkisi geçene kadar öyle olacak maalesef.. benimki başka sebepten anestezi almıştı.. patileri buz gibiydi... sıcak tutup, sevdim.. yanında olduğumu hissettirdim
merak etme bir gün aç kalsa bişey olmaz ama yavaş yavaş açılır.. gözleri de korkutucu olabilir, normal bunlar..