Struvite Taşı Geçmezse Böbrek Yetmezliğine Çevirir Mi?

MonikaveTori

Erkek kısır kedimin bitmek bilmeyen struvite problemi var. Struvite taşları geçmediği takdirde iş ilerleyip böbrek yetmezliğine çevirir mi? Struvite ile ilgili bilgisi olanlar nasıl geçirdiğini yazarsa sevinirim

20 CEVAP

Trifane

Struvite taşlar fazla tıkıyorsa genelde ameliyat ediyorlar. İş ilerleyip böbrek hastalığına gitmesin diye çişini sürekli kontrol edin. Yapıyor mu yapmiyor mu diye. Bu taşlar için bol su c vitamini ve uriner mama yemesi gerek. Süresini hekim daha iyi biliyor.Tıkanma olur yapamazsa zaten iştahsızlık ve kusma başlıyor. O noktada sondalama yapıyorlar. Erken fark ederseniz genelde atlatiliyor. Farkedilmedigi zaman 24 saatte akut renal böbrek yetmezliğine girebiliyor ve acil tedavi gerektiriyor. Akut renalin dönüşü mümkün. Benim çocuk 3 aydır bu halde dün akşam tıkandı ve götürdüm. Şu an klinikte sondalama yapildi kan ve böbrek değerleri test sonuçlarını bekliyoruz. Röntgen ws alındi. Taşların büyüklüğü önemli bu noktada sıkı takip etmek gerekiyor. Çok çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun , biz bu illet işe kasımda tanıştık mesanede kristal oluşumu vardı kotervin verildi iğneler yapıldı sonda atıldı mesane kotervinle bile yıkandı çok şükür geçti , ama bugün gene başladık , üriner mamaya geçtik kasımda kısırlaştırılmış mamadan , yarın bir ultrasona gidelim , bildiğimiz bir tedavi yöntemi var mı

Trifane

Uygulanabilecek olanları hekiminiz uygulamış. Kotervin biz 5 şişe tükettik. Benim en çok dikkat ettiğim şey bol su içmesi. Uriner malt veriyordum ayrıca. Fakat benim çocuk test sonuçlarına göre akut renal böbrek yetmezliği yaşıyor şu an yoğun bakımda . Ayrıca enfeksiyonu mevcut. Dolayısıyla ciddi bir antibiyotik tedavisi ve serumla çocuğum klinikte. Healthy kidney kullanabilirsiniz ve dönüşümlü olarak kotervin 3 ayda 1 3 şişe tuketebilirsiniz. Böbrekleri de fazla yormamak gerek. Bol su içtiği den emin olamoyorsaniz yaş mama tüketimini arttırmak iyi gelecektir. Çok geçmiş olsun

aslihan_e

Taş oluşumunun ana nedeni kuru mamalar dolayısıyla yetersiz sıvı alımı bir de hareketsiz yaşam tarzı. Uzmanların her yerde belirttiği bu şekilde. Tabi kısır kedilere uygun olmayan mama ekstra risk taşıyor. Mümkün olduğunca su içmeye teşvik edilmeliler, tavuk suyu, et suyuyla daha fazla su almaları sağlanabilir. Bizim kediler mesela öyle çok sıvı içerler ki çişlerinin boyutu devasa olur. Burda ceviz kadar çiş boyutu falan diyorlar şok oluyorum. Normali o olmalı falan diyorlar. Hiç de normali o değil.

Ahudr

Arkadaslar bu rahatsizlik baslamadan önce hangi mamalari kullaniyordunuz acaba bununla baglantili da olabilir mi

Çok geçmiş olsun , biz bu illet işe kasımda tanıştık mesanede kristal oluşumu vardı kotervin verildi iğneler yapıldı sonda atıldı mesane kotervinle bile yıkandı çok şükür geçti , ama bugün gene başladık , üriner mamaya geçtik kasımda kısırlaştırılmış mamadan , yarın bir ultrasona gidelim , bildiğimiz bir tedavi yöntemi var mı

kısır kedilerde değil de erkeklerde oluyor. idrar kanallarının şekli itibariyle daha yatkınlar üriner problemlere ne yazık ki. dişiler yaşasa da hızlı atlatabilirken erkeklerin biraz daha zor oluyor maalesef. sebebi kısırlaştırmak değil ama kısırlaştırmamak kötü olan asıl. sebebi kötü beslenme, yatkınlık, stres, az su içme vs vs. ama asıl sebep erkeklerde idrar kanallarının uzun ve dar yapısı ve kedilerin su içme alışkanlıklarının pek olmayışı.

Palyaco

Kızılcık takviyesi şart hergün ve 2 günde 1 kedi çorbası

Toscana

Benim oğlumda geçen yıl ekim gibi sıkıntı başladı 1 kez tıkandı erken müdehaleyld atlattık . En son yine oldu 10 gün önce ultrasonla bakıldı idrar kesesi amilyatla temizlendi 6mm taş vardı birçok taş çıktı. 2 şurubu var içiriyorum devam edin dendi uriner mama yiyor .

Toscana

Böbrek yetmezliğine çevirebilirmiş özel mama yiyecek dikkat edin defi sıkıntı hissedince gelin

Ahudr

@palyaco çorbayi biz mi yapiyoruz alacak miyiz hangi marka nedir biraz açabilir misin

miamor çorbayı kastetmiştir. hills yiyordu benim kedim. genelde büyük deniz balıklı mamaları sık kullanmak önerilmiyor civa miktarından ötürü. tonlu somonlu mamaları rotasyona uzun süreler eklemeyin üriner problem yapabilir deniyor. en premium mamaları da yeseler erkek kediler daha riskli gruptalar ne yazık ki.

Bu durumdaki bir kediye yaş mama olarak ne kullanılmalı, normal yaş mama mı veriyorsunuz üriner mı?

Trifane

Hills c/d ve yine hills struvite uriner mama veriyoruz biz.