Yavru Kedi Ve Annesi Sürekli Kusuyor

Dxdxm

Merhaba. 1-2 hafta önce sokakta yaşayan bi anne kedi yavrusuyla birlikte bize yerleşmeye karar verdi biz de ellemedik. Yavru kedi bu sabahtan beri 5-6 kez kustu gün boyunca. Anne kedi de dün kusmuş. Yavru dün kuru mama yemişti biraz ondan olabilir mi? Pekçok kez kusunca endişelendim. Bugün ulaşabileceği kuru mamaları kaldırdık bu sefer de süt kusmuş. Mamadan kaynaklı desek evde 3 kedim daha var sürekli aynı mamayı kullanıyorum. Anne yabani olduğu için veterinere götürme şansımız da pek yok. Sadece üşütme olabilir mi? Eğer bilginiz varsa içimi rahatlatın lütfen..

2 CEVAP

tengrist

merhabalar,
tahmin edersiniz ki bu çok ucu açık bir konu ve tahmin için gözlem gerekiyor, en yaygın sebebi iç parazit oluyor diye biliyorum genelde.
ani gıda değişimi, eğer mamanız tavuklu ise alerji olma ihtimali geliyor aklıma ama yavruda da kusma var diyorsunuz, enfeksiyon ve parazit kalıyor geriye.
ek olarak halsizlik, ishal, iştahsızlık gibi durumlar varsa gidemiyorsanız bile en azından arayıp genel bir bilgi alınabilir en azından daha doğru hareket edersiniz

aslihan_e

Ne yapıp edip veterinere götürün. Kedilerde sık kusma çok tehlikeli. Anneyi götüremiyorsanız yavruyu götürün.