Kedileri Birbirine Alıştırma Süreci

toleii

Merhaba
2 yaşında erkek kedim var, 8 aylık dişi bir kedi sahiplendim ikiside kısır. Sahiplendiğim kedi bir odada duruyor birbirlerinin kokularına alışmaları için henüz bir araya getirmedim fakat erkek kedim yeni bıcırığın farkında ve sürekli olarak odanın kapısında nöbet tutuyor. Bazı sayfalarda yeni kediyi box'a koyup aşama aşama alıştırmak gerektiği yazıyor. En başından sizlerin deneyimleri nasıl oldu, konuyla ilgili ekstra önerileriniz var mı merak ediyorum? Şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

enopro12

Öncelikle ikisini ayrı yerde tutarak bir şey elde edemezsiniz ikisini aynı yerde tutacaksınız
Durmalılar tabi arada kavga edeceklerdir ikisine aynï anda kızın yavaş yavaş alışır birkere denedim ama erkek kıskanır hatta kaçmaya çalışır ikisini de gözünüzden ayırmayın

Leoteo

Kap olayına girmeyin 2 yaşında dişi kısır kedim varken 2 aylık 2 yavru sahiplendim iki gün tokatladı😂 3. Gün yavruları emzirmeye başladı süt olmamasına rağmen 🤦🏼‍♀️ inanın çok çabuk alışıyorlar