Alerjik Beyaz Kediye Ev Yogurdu

Ozlemcakil

Arkadaslar bebeklerim yavruyken ev yogurdu yediler ama simdi biri alerjik diye vermeye cekiniyorum alerjiyle ugrasan arkadaslar ev yogurdu verdiniz mi hiç normalde sadece hipoallerjenik mama veriyorum , ama yogurdu acar acmaz o kadar heyecanlaniyorki kararsiz kaldim

9 CEVAP

huqi

Bence deneyebilirsiniz, kaşıntı olursa bir daha vermezsiniz. Alerjik kedim eskiden de süt ürünleri sevmezdi o yüzden hiç denemedim ben ama zeytin çok sever şimdi de arada zeytin veriyorum alerjisini tetiklemedi, kaşınmıyor. Kedimin bazen canı farklı şeyler istiyor o zaman zeytin kurtarıyor bizi. Ayrıca size de vet expert hipoalerjenik yaş mama öneririm kediniz için farklılık olur.

Ozlemcakil

Selam @huqi tesekkur ederim tavsiye ettiginiz mamayi inceleyecegim,elimdeki mamam 4.ayi bitmek uzere kizim kasinmiyor tuyleri kartopu gibi icerigini de sevdigim halde kuru mama arayisina gectim rotasyon zamani , yogurdu verdim ama sasirtti beni yuzune bakmadi sadece sut haline saldirdigini anladim:)

huqi

Kuru mama olarak asla royal canin anaalerjenik almayın bu mama kedimi mahvetti, alerjisini tetikledi ama en kötüsü kedimi kusturdu. 850 tl vermiştim bu mamaya o yüzden diğer kedime vereyim dedim ama maalesef onu da kusturdu şimdi risk alıp sokaktakilere de veremem onları da kusturur param çöpe gitti.
Bize hill's z/d çok iyi geldi ancak tadını sevmedi kedim vet life ultrahypo kullanıyoruz şu an çok memnunum tadını seviyor kedim, tavsiye ederim.

Ozlemcakil

@huqi cok tesekkur royal icini inceledim su anki mamam cok daha iyi haklisiniz vetlife ile ilgili kurum mamayla bilgiyevulasamadim vetten once size sorsam:) neli acaba bir de kaç lira verdiniz

Ozlemcakil

İcerigini buldum ama fiyatini bulamadim :)

huqi

Bugün aldım klinikten normalde 2 kg 800 tl ancak haziran da tarihi bitiyor diye 600 tl ye indirmişler. Ya da 800 tl ye alıp yanına bir tane verelim dediler. Bir kaç kliniğe sordum bu arada hepsinde haziran da bitiyor tarihi muhtemelen haziran dan sonra yeni getirtecekler. Benim kedime ilk başta ishal yaptı ama sonradan düzeldi kakası şu an çok iyi lezzet olarak da çok sevdi. Unique vardı bir de o da 2 kg 540 tl idi indirimdeydi ama risk alamadım şu an maalesef, ileride deneyebilirim aynı mamadan çok sıkılıyor :(
Çok üzülüyorum alerjik kedilere hiç seçenekleri yok...

Ozlemcakil

Ya insallah ben de oyle indirimli alirim 😍bu arada unique 2kg 540 fiyati cok iyi, ben britle icerigi neredeyse ayni diye fiyat daha uygun diye brit aldim aylardir.nerden aldiniz yakinsam bende gidiyim aliyim mamam azaldi az secenek var sıkılıyorlar benimki bu ara gozununpatisiyle fazla temizlemekten kipkirmizi sisiriyor goz cevresini bugun farkettim agzinin kenari tahris kirmizi olmus sanki dudak olmus agliyorum 😢bazen sinirden daha ne yapabilirim diye vetlife umarim daha iyi gelir protein fazlasina da alerjisi var bu paralari verip yine de o alerji arada hortlayinca kendimi yiyorum

huqi

Ben avrupa yakasında oturuyorum kendi ilçemdeki kliniklerde yoktu, instagram'dan farmina ile iletişime geçtim bana dönüş yaptılar Bayrampaşa veteriner kliniğinden aldım. Bugün kliniğe giderken başka bir klinik gördüm yine bayrampaşa da petmed veteriner kliniğini oraya sordum vet life yoktu, unique vardı indirimdeydi ama maalesef alamadım kedime iyi gelmezse diye. Ben de unqiue ile iletişime geçicem tester yollayabilirlerse ve kedime iyi gelirse değişiklik olsun diye unique alırım. Benim de kedim arada diğer kedimin yaş mamasına saldırıyor maalesef arada kaşınıyor:(

Ozlemcakil

@huqi çok tesekkurler tum yardimlariniz icin 🙏🤝