Kuru Mama Muhafaza

tika_waylan

Merhabalar,
Daha uygun olsun diye buyuk boy kuru mama aldim kilitli kapagi var ama kedim mamasi birkac saatten fazla disarida bile kalsa o mamayo nayatladi diye yemeyen bir kedi.
Acaba mamanin daha uzun sure tazeligini muhafaza etmek icin nasil saklayabilirim. Cam kavanozlara koyiyordum bir ara. Mama kabinda kalmasi daha mi taze kalir acaba. Simdiden cevaplar icin tesekkurler.

2 CEVAP

aleyn

cam kavanozlara koyun 1 ya da 2 ltlik, paketin de havasını iyice çıkartarak kilitleyin. bittikçe kavanozlara tekrar doldurun. böylece sık sık açmak zorunda kalmazsınız. kavanozlar da mamayı taze tutar..

pisicikpisicik

hava almasın diye ağzı kapalı cam kavanoza koymak en iyisi