Çıkan Ses :(

Sutunannesi

Arkadaşlar kedim nefes alırken karnından lakır lakır sesler geliyor farketmemek mümkün değil ama aylardır kedimle beraber yatıyorum ilk defa bugün duydum bu sesi yani normal bir ses olduğunu düşünmüyorum. Ama sanki karın bölgesinden geliyor kulağımı koyduğumda kedilerin ciğerleri nerde o tarafta mı. Çünkü veterinerimiz kedimin ciğerinde su olduğunu söylemişti röntgen sonucu. Bu yüzden de fip olabilir belki demişti ama kedim daha sonra hiç fip belirtisi göstermeden hayatına devam etti. İnternette araştırdığıma göre fip olan kediler 2-3 hafta içinde Melek oluyorlarmış. Ama kedime bu 2 ay önce falan söylenmişti. Karnından böyle sesler gelince acaba karnında da mı sıvı birikiyor artık diyorum. Bu arada su içmedi bugün hiç yani sabah kalkınca içti hani midesindeki su olduğunu sanmıyorum o yüzden. Ve çıkan ses nasıl diyim yani karnımızdan çıkar ya bizim tarif edemiyorum ki “tık,tık,tık” gibi düzenli olarak bu şekilde. Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da kedisi acaba nefes alırken karnından nasıl ses geliyor diye dikkat edip karnını dinleyen var mı uyuduğu sırada. Ve veterinere götüreceğim tabiki hem mantar için hemde bu benim kafamı çok kurcaladı röntgen isteyeceğim :(( ama gitmeden önce de sizin yorumlarınızı almak istiyorum

4 CEVAP

Anonymus827062

Veteriner e değil de bir hayvan hastanesine götür. Orada daha iyi bakar ve ilgilenirler derin bir araştırma ile.

Sutunannesi

İnternetten hayvan hastanesi adı altında arama yaptım fakat karşıma çıkan yerlerin hepsi benim oturduğum konuma çok çok uzak yerler yani nasıl demeliyim arabasız 2,3 aktarmayla belki 1 saatle gidebileceğim yerler :(( biz İzmirliler Çeşme’ye giderken bile ki sanki şehir dışına yolculuk yapıyormuşuz gibi hissediyoruz araba varsa daha az hissediyoruz tabiki. Ama kendi imkanlarım doğrultusunda arabasız oralara gitmek ve onu ordan oraya sürüklemek yolculuk esnasında çok uzak bir düşünce. Zaten gözümde bu kadar büyümesinin sebebi de kedimi çok zor şartlar altında taşıma kutusuna koymak ve onun tüm psikolojisinin değişmesi çok stres altına giriyor ve onu o strese sokmak istemiyorum çünkü eğer corono virüsü varsa bu veteriner streslerinden dolayı fip olmasından korkuyorum :(( tabiki daha değilse. Bu hafta içi oturduğum yere yakın olan polikliniğe gideceğim. Veterinerleri hakkında bir şey söyleyemem fakat her türlü araştırma vs yapabilecek imkanlara sahip bir poliklinik. Fip olabilir dendiğinde ise de kedim hiçbir belirti göstermiyordu ve biz rastgele ciğerlerde su gördük röntgen farklı bir amaçla çekilmişti. Belirtileri gösterdiği taktirde getirip test yapmaları gerektiğini ama şu an test vs gerek bulunmadığını söylemişti. Ama sonra zaten kedim hiç belirti göstermedi yani internette yazan şeylerin hiçbiri olmadı bende tamam fip değil dedim. Ama şimdi karnından da ses gelmeye başlaması acaba orda da mı sıvı birikmeye başladı dedirtiyor bana :(( ya da belki normal bir ses ama bana çok battı. İlk kedim olduğu için her şeyi yeni tecrübe ediyorum. O yüzden buraya sormak istedim hani kulağımı dayandığımda sanki içerden su sesleri geliyor gibi

Sutunannesi

Gittiğimiz yer zaten poliklinik aslında büyük bir yer normal veteriner kliniklerine göre. İzmir’de de ne yazık ki fakülte yok :((

kedilimadam

Öncelikle çok geçmiş olsun, umarım endişelendiğiniz gibi fip değildir. Olcay34ün dediği sanırım özel hayvan hastaneleri.Yani fakülte olmasına gerek yok.Ben şimdi internetten baktım İzmir'de birkaç hayvan hastanesi var.Hayvan hastaneleri normal veteriner kliniklerinden çok daha kapsamlı hizmet sunuyorlar.Hemen her türlü kontrol/test imkanına sahip oldukları için daha kesin ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz.Ben veteriner kliniğinden aldığım desteğin yanında özellikle kontrolleri için Başkent hayvan hastanesine gidiyorum.İzmir'de nasıldır bilemiyorum ama benim gittiğim hayvan hastanesinde alanında uzmanlaşan master/doktorasını yapmış hekimler var.Bu nedenle de bugüne kadar ne yanlış tedavi ne de para uğruna konan yanlış teşhis örnekleri ile karşılaşmadım.İmkanınız varsa sizin de bir hayvan hastanesine gitmenizi öneririm.Tekrar çok geçmiş olsun.