Kedim Vitamin Beğenmiyor

yaaamur

merhabalar bihterim için veterinerimiz tavsiyesi ile veda markasının anti-hairball özellikli bir maltına geçiş yaptık, ama ne yaparsam yapayım bihter gimcat markasından başka hiçbir maltı ağzına sürmüyor😔 2-3 gündür patisine mi sürmedim, yaş mamasına mı karıştırmadım bana mısın demiyor gimcat markasından başka bir maltı ağzına sokmuyor:( önerebileceğiniz farklı markalar var mı? veya gimcat’den devam mı etmeliyim??

9 CEVAP

Sezgek

Benim kuzum normalde malt ayırmadığı galde veda yu yememişti nedense yapısı çok sıvı olduğu için elimle yedirmekte zor oluyordu ben şöyle yapıyordum maltı dolaba koyuyorum katılaştığı içinde koparıp direkt ağzına atıyorum öyle yiyiyor mecbur deneyin derim bi

dilanbulent

Benimki de Trixie hariç hiçbir maltı yemiyordu. Ben de mecburen yaş mamasına karıştırarak veriyorum hep. Yaş mamaya direkt sıkıp karıştırmayınca asla yemiyor. Yaş mamasının içine sıkıyorum maltı, üstüne de azıcık su ilave edip karıştırıyorum. Zaten özellikle yaş mamanın sıvısını yalamaya bayılıyor, hem de malt macun işi de aradan çıkmış oluyor. Eğer yaş mamaya direkt sıkıp yeterince karıştırmadıysanız ondan yemiyor olabilir. Ben öyle karıştırıyorum ki malt macun görünmeyecek seviyeye geliyor, anca o şekilde yiyor.

yaaamur

@sezgek vedayı önerdiğinde veterinerimiz çalkalamamızı önermişti ama cidden bizimki de yemiyor 😔

Sezgek

İye çalkalamayasınız ki yani süspansiyon bir sıvı değil anlamadım niye öyle dediğini açıkçası ben dediğim şekilde kullandım hiç bir sıkıntı çıkmadı ama yine de siz bilirsiniz tabi

Benimki de hangi malt olursa olsun gördüğü anda kaçıyordu. Patisine yayarak sürerek alıştırdım. Başta patisini bile yalamayı reddetti her yer malt macunu olmuştu :D şimdi paketi görünce kendisi istiyor. Biraz zaman alan bir süreçtir belki sizinki de bizimki gibi :)

IIREMMM

vet's plus deneyebilirsiniz,bolovia da çok iyi bir de sadece kliniklerde satılan vetriline markası var biz şu an için onu kullanıyoruz memnunuz

Lalis

Benim kedimde hiçbir maltı yemeyen cinsten bir kedi ancak Miamor malta bayılıyor Miamora hayır diyen bir kedi görmedim ben daha:) Ayrıca Nova markasınınkini de öneririm.

yaaamur

@dilanbulent öneriniz için çok teşekkür ederim💕 ama sürekli yaş mama veremeyeceğim için farklı yollar denemem gerekiyor, yaş mamayı 2 haftada bir vermeye çalışıyorum genelde😔🌸

yaaamur

vetriline ve vets plus denedim, ikisinin de yüzüne bakmıyor 😂 teşekkür ederim 🌸