Jrt Irkı Hakkında

Arkadaşlar merhaba JRT sahibi olanlar ya da JRT hakkında tecrübeye sahip olanlar lütfen bakabilir mi? JRT ırkını günde 1 saat akşam ve 1 saat sabah olmak üzere gezdirirsem sizce yeter mi? Bir de JRT hakkında bildiğiniz ne varsa öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler :)

4 CEVAP

Jack Russel Terrier 'den bahsediyorsunuz değil mi ?

Evet

pacmansoy

Yeterli olur denirse yalan olur. Bu ırk gün içinde çok gezdirseniz de bazen evde taşkınlık yapabiliyor=) Enerjisini atabilmesi için sadece yürüyüş yeterli değil zihni de meşgul olmalı. Mesela benimki günde 4-5 defa dışarı çıkıyor. 2 defasında başka köpeklerle güreşiyor, koşturuyorlar. Eve gelince patilerini yıkıyorum, banyodan çıkınca koltukların tepesinde depar atıyor=) Arada durup dururken coştuğu oluyor, şuanda 7 aylık. Yaşlandıkça durulma olayı bu ırkta biraz daha geç oluyormuş. Goldenlar için hareketli derler, bu daha hareketli siz düşünün. Ama genel olarak çok neşeli çok mutlu bir köpek. Hiçbir şeyden korkusu yok, özgüveni tam. Sosyalleştirme konusunda çok kararlı olmanız lazım yalnız, mümkün olduğunca fazla köpek ve insanla ilişki halinde olmalı ki alışsın adapte olsun. Biz 3,5 aylıktan itibaren dışarlardayız, kedi görünce heyecanlansa da henüz hiçbir canlıya zarar verdiğini veya saldırmaya çalıştığını görmedim, kuzu gibi, çok sosyal. İşi gücü oyun oynamak. Gördüğüm en oyuncu cins ayrıca.

Teşekkürler :) Peki Minyatür Pinscher hakkında ne biliyorsunuz?